Україна програє країнам Європи за зарплатами і безробіттям: інфографіка

13 січня 2020, 14:10

Міністерство розвитку економіки опублікувало порівняльну статистику

/ Фото: Сьогодні

Незважаючи на те, що українцям пророкують підвищення зарплат, оклади в країні все одно залишаються нижчими, ніж в інших країнах Східної Європи. Про це свідчать дані Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, наведені в дослідженні "Огляд ринку праці".

Реклама

Зокрема, середня зарплата в Україні, за даними відомства, в третьому кварталі 2019 року становила 382 євро в еквіваленті. Водночас у Латвії цей показник – 1 091 євро, тобто в 2,9 раза вище, в Польщі – 1 143 євро, що в три рази вище, а в Чехії – 1 310 євро, або в 3,4 раза вище.

Високим в Україні порівняно з іншими країнами Європи залишається і рівень безробіття. Наприклад, для громадян 15-70 років він становить 7,3%. Тоді як у Чехії – 2,1%, у Німеччині – 3,1%. Хоча є й європейські країни, де питання безробіття стоїть гостріше, ніж в Україні, – це Іспанія, Італія та Франція.

Реклама

Заразом у Мінекономіки відзначили високі темпи зростання зарплат в Україні – внаслідок підвищення мінімальної зарплати, посилення конкуренції між роботодавцями за співробітників і позитивної динаміки розвитку економіки в цілому. Проблемою, за даними відомства, є те, що темпи зростання реальної заробітної плати продовжили істотно перевищувати темпи зростання продуктивності праці.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

"Відповідно, зростає частка оплати праці у вартості виробленої продукції", – йдеться в документі.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів прогнозує уповільнення темпів зростання реальної зарплати українців протягом 2020-2022 років. Зокрема, згідно з оновленим макропрогнозом Міністерства економіки, темпи зростання реальної зарплати (з урахуванням інфляції) сповільняться до 10,1% в 2020 році, до 7,5% в 2021 році й до 7,2% в 2022 році.

Крім того, новини "Сьогодні" раніше розповідали, чому жінки в Україні отримують менше, ніж чоловіки:

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти