Україна програла другу суперечку з Росією у ВОТ

30 липня 2018, 20:42

Експерти ВОТ порахували, що представлені Україною аргументи не доводять систематичних обмежень імпорту з боку Росії

Всесвітня організація торгівлі (ВОТ) відхилила ключові вимоги України в рамках суперечки з РФ про постачання залізничного обладнання, зокрема, вимогу визнати системність порушень з боку Росії.

Реклама

Про це свідчить звіт ВОТ.

Так, експертна група порахувала, що докази не свідчать про те, що Росія робила заходи щодо обмеження імпорту продукції з України як у загальному, так і по відношенню до залізничного обладнання зокрема.

"Представлені Україною аргументи – припинення Росією діючих сертифікатів, відмова у видачі нових і представлені дані про зниження імпорту української залізничної продукції в Росію – не доводять систематичних обмежень імпорту" – пояснили у ВОТ.

Експерти також визнали неможливість органу, що сертифікує в РФ, проводити інспекції зазначеної продукції в Україні з квітня 2014 по грудень 2016 року, внаслідок чого не були продовжені діючі сертифікати.

Реклама

При цьому експертна група погодилася з Україною в тому, що Росія застосувала дискримінаційні умови доступу до ринку для українських виробників у порівнянні з російськими і європейськими, видавши 14 приписів про припинення сертифікатів відповідності.

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей

Крім цього, група визнала порушення Росією її зобов'язань, коли вона не визнала сертифікати, видані в інших країнах Митного союзу.

Відзначимо, що зараз Мінекономрозвитку України вивчає звіт ВОТ для оцінки фактажу, аналізу результатів розгляду групою експертів питання систематичного обмеження імпорту, потенційної контрпозиції Росії в разі апеляційного оскарження висновків і рекомендацій групи експертів.

Крім того, міністерство розглядає можливість апеляційного оскарження в частині вимог, які не були задоволені в суперечці.

Реклама

Нагадаємо, 4 січня президент РФ Володимир Путін продовжив на півроку транзитні обмеження для українських вантажів.

Як відомо, Україна подала позов про обмеження транзиту проти РФ до Всесвітньої організації торгівлі (ВОТ). Взаємні торговельні обмеження між Україною і Росією були введені в січні 2016 року через те, що між Україною і ЄС набув чинності режим вільної торгівлі. Взимку 2016 був значно обмежений експорт українських товарів до Росії, а потім було накладено повне ембарго на експорт продовольства з України в Росію.

У липні 2016 року Росія продовжила політику торговельних обмежень, закривши транзит українських товарів через свою територію в напрямку третіх країн, перш за все Казахстану і Киргизстану.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти