Україна залучила три мільярди доларів від розміщення євробондів на 15 років – Порошенко

18 вересня 2017, 22:24

Президент зустрівся з міжнародними інвесторами в Нью-Йорку

Україна розмістила єврооблігації на $ 3 мільярди під 7,375% річних з 15-річним терміном погашення, заявив президент України Петро Порошенко.

Реклама

"Сьогодні ми можемо підбити перші підсумки. Україна вийшла на ринок запозичень і залучила $ 3 млрд. Причому привернула на рекордний строк – ніколи до цього Україна не залучала такого обсягу, ніколи не приваблювала на термін 15 років. Це неймовірно позитивна оцінка інвесторами реформ, які відбуваються в Україні. Це коли кожен інвестор своїм доларом голосує за успіх реформ ", – сказав він в ході зустрічі з міжнародними інвесторами в Нью-Йорку (США).

За словами глави Української держави, прибутковість випуску єврооблігацій склала 7,375%.

"Ми сьогодні вже маємо перші цифри запозичення: якщо попередні папери -" короткі папери "коштували 7,75%, то на сьогоднішній день їх ціна зменшена до 7,375%, і це економія коштів державного бюджету на обслуговування зовнішнього боргу", – сказав Порошенко.

Він також зазначив, що раніше Україна брала запозичення і лише накопичувала борги, а "сьогоднішнє запозичення є фінансовою подушкою, фінансовою платформою для проведення подальших реформ".

В тренді
Лоукостер SkyUp оголосив про "позапланові" рейси для заробітчан
SkyUp відкриє новий напрямок до Туреччини в грудні
Реклама

Порошенко подякував партнерам України: Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Міжнародну фінансову корпорацію, Європейський банк реконструкції і розвитку, які спільно з Україною "проводили реформи і на сьогоднішній день світ визнає їх ефективність".

"Це реформи і в енергетичному секторі, це і реформи з дерегуляції, і реформи зі створення абсолютно нових кроків по бізнес-клімату, це і підготовка до процесу приватизації і що найголовніше – це робить дешевше будь-які залучення, і українські суб'єкти господарювання виходять на зовнішні ринки ", – зазначив президент України.


Нова угода стала першим ринковим розміщенням для країни з 2013 року, тоді Україна продала 10-річні єврооблігації на $ 1,25 млрд із прибутковістю 7,5% річних. У 2014-2016 роках Україна щорічно розміщувала 5-річні єврооблігації обсягом $ 1 млрд, боргові папери були гарантовані США, що дозволяло країні займати за рекордно низькими ставками – наприклад, в минулому році прибутковість євробондів України склала всього 1,471%.

У 2015 році була проведена реструктуризація 13 випусків євробондів країни на загальну суму $ 14,36 млрд і 0,6 млрд євро, інвестори погодилися на списання близько 20% основного боргу і перенесення виплат на 4 роки. Ставка купона всіх реструктурованих випусків була встановлена на рівні 7,75% річних.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти