Україна запропонувала Молдові створити вільну економічну зону: подробиці

12 грудня 2019 14:23

Голови урядів двох країн обговорили можливість скасування антидемпінгових заходів

Прем'єр України Олексій Гончарук запропонував голові уряду Молдови Іону Кіку створити між двома країнами вільну економічну зону. Як повідомляють у пресслужбі кабінету міністрів Молдови, про це йшлося на зустрічі глав урядів у Києві.

Реклама

"Голова українського уряду зазначив, що в майбутньому між Молдовою і Україною може бути створена вільна економічна зона", – зазначається в повідомленні.

Голови урядів також обговорили можливість скасування "антидемпінгових заходів", які Україна ввела щодо молдавської продукції, а також лібералізацію автомобільних перевезень та повітряного простору.

На зустрічі сторони висловилися за взаємну підтримку в питаннях урегулювання територіальних конфліктів, які є в обох державах. У зв'язку з цим Молдова висловила зацікавленість у збільшенні кількості спільних пунктів пропуску на придністровській ділянці молдавсько-українського кордону, який не контролює Кишинів. Ці та інші питання прем'єри домовилися обговорити на засіданні міжурядової комісії з економічного співробітництва.

Не пропусти!
Перемогти Німеччину французам допоміг антирекорд: постарався Хуммельс
Хуммельс забиває гол у свої ворота

Олексій Гончарук у Twitter повідомив, що домовився з Іоном Кіку про проведення в березні 2020 року засідання міжвідомчої комісії "для вирішення наявних питань у наших двосторонніх відносинах, а також напрацювання інструментів для посилення нашої економічної та енергетичної співпраці" .

Реклама

Нагадаємо, в липні Київ відвідала голова попереднього молдавського уряду Майя Санду. На нашому сайті ви можете дізнатися, як пройшла її зустріч з українським президентом Володимиром Зеленським.

А перед цим Санду дала "Сьогодні" інтерв'ю, в якому поділилася планами на своїй посаді, а також розповіла, яким шляхом планує вести Молдову. Докладніше про це у відеосюжеті: