Україна потрапила до десятки найбільш корумпованих країн Європи

20 травня 2015, 22:42

Україна на сьомому місці за рівнем корупції в бізнесі

Настрої з приводу корупції в бізнес-середовищі України істотно погіршилися.

Реклама

Про це свідчить дослідження, проведене міжнародною аудиторською та консалтинговою компанією Ernst & Young.

Результати опитування 100 працівників великих компаній у порівнянні з минулим роком виявили збільшення з 60 до 80% кількості респондентів, які відповіли ствердно на запитання: "Чи вважаєте ви, що хабарництво і корупція широко поширені у вашій країні?".
За словами керуючого партнера компанії EY в Україні та співголови Центру з дослідження ринків, що швидко розвиваються, Олексія Кредісова, таку відповідь можна розглядати як "жовту картку" ефективності і швидкості реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією в Україні.

"Погіршення оцінки ділового середовища очевидне. Це могло бути спричинене як зниженням економічних показників на макро- і мікрорівні, так і невідповідністю темпів розвитку антикорупційних практик у бізнесі і на державному рівні", – вважає він.

Крім того, 24% опитаних назвали неухильне дотримання антикорупційної політики шляхом до меншої конкурентоспроможності їх бізнесу.

Реклама

Як зазначається, 20% опитаних вказали, що вони вважають виправданим умисне спотворення фінансових результатів, якщо це необхідно для виживання бізнесу. Зате в інших країнах такий крок вважають виправданим лише чотири відсотки респондентів.

В тренді
ФОПам повернули карантинні 8000: закон про виплати набув чинності

В EY вважають, що цей факт повинен викликати занепокоєння власників, кредиторів та інших користувачів фінансової звітності.

У той же час опитування EY показало, що найбільш корумпованою країною в бізнесі вважається Хорватія, де про поширеність корупції в бізнесі заявили понад 92% місцевих респондентів.

Португалія зайняла п'яте місце з результатом 82% опитаних. Україна посіла сьому сходинку антирейтингу.

У ході дослідження EY були опитані 3,8 тисяч членів рад директорів, керівників середньої та вищої ланки в 38 країнах світу.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти