Україна отримає від МВФ мільярд доларів

15 вересня 2016 6:43

МВФ схвалив 3-й транш кредиту для України за програмою EFF обсягом $1 млрд

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) в середу завершила другий перегляд виконання Україною економічної програми, підтриманої кредитом розширеного фінансування (Extended Fund Facility Arrangement, EFF), і схвалила виділення третього траншу цього кредиту на суму SDR716,11 млн (близько $1 млрд).

Реклама

Відповідно до прес-релізу Фонду, таким чином, загальна виділена сума наданих Україні коштів становить SDR 5 млрд 444,21 млн (близько $7,62 млрд).

Рада директорів МВФ, крім того, схвалила зміни до вимог щодо дотримання певного рівня чистих міжнародних резервів, щодо виникнення нової заборгованості по зовнішніх платежах, а також впровадження нових валютних обмежень.

Рада директорів Фонду також оцінила ефективність програми stand by, відкритої для України в 2014 році.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,25 млрд) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншей по SDR1,18 млрд (близько $1, 65 млрд) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

Реклама

У той же час Україна, як і в двох попередніх програмах з МВФ, змогла отримати лише перші два транші, після чого виникла пауза в зв'язку з політичною кризою і зміною уряду.

Не пропусти!
Італія – Швейцарія: де і коли дивитися матч Євро-2020 в середу
Збірна Швейцарії проти Італії

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом в квітні переговори про відновлення фінансування були відновлені.

Спочатку передбачалося, що третій транш складе близько $1,7 млрд, і рішення про нього рада директорів МВФ зможе прийняти в червні, однак через невиконання Україною ряду умов терміни постійно відкладалися, а розмір траншу, був знижений до $1 млрд.

Україна до кінця поточного року ще розраховує залучити від МВФ $1,3 млрд фінансування в рамках програми EFF.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти