Україна купує електроенергію в Росії дорожче, ніж на власному ринку

5 серпня 2015, 14:03

Дефіцит потужності в енергосистемі покривається за рахунок імпорту з Росії за ціною 1,7 грн/кВт-год, заявив голова Незалежної профспілки гірників

Експерти прогнозують, що для покриття дефіциту потужності в енергосистемі України в серпні з Росії буде імпортовано 500 млн кВтг. За інформацією глави "Незалежної профспілки гірників України" Михайла Волинця, електроенергія купується за ціною 1,7 грн/кВт-год, в той час як тариф вітчизняної генерації становить 91 коп.

Реклама

Економічно необґрунтований тариф для теплової генерації є однією з причин низьких темпів накопичення складів ТЕС, поряд з дефіцитом вугілля антрацитної групи. Небаланс в енергосистемі України досягає 2800 МВт, – повідомили минулого тижня в НЕК "Укренерго".

"Запаси вугілля на складах теплових електростанцій становлять усього 1,3 млн тонн, у той час, коли необхідно мінімально зараз мати 2,5 млн тонн. У зв'язку з дефіцитом вугілля зупинені ряд ТЕС – Придніпровська, Зміївська, Слов'янська. В енергетиці створена ланцюжок неплатежів. Енергоринок не розраховується з генерацією, ті заборгували вугільникам. І ми не бачимо ніяких пропозицій", – зазначив Волинець на круглому столі "Сто днів до зими". За його словами, НКРЕКУ встановлюють незрозумілі тарифи для ТЕС. Як повідомлялося, в червні 2015 р. тариф ГК ТЕС, які використовують вугілля, був знижений на 5% в порівнянні з рівнем грудня 2014 У той час тариф ПАТ "Укргідроенерго" виріс за аналогічний період на 219%. За підсумками першого півріччя 2015 збитки склали 3,3 млрд грн.

Критичну ситуацію в українському паливно-енергетичному комплексі підтвердив віце-прем'єр-міністр України Валерій Вощевський. "У нас дуже складна ситуація в енергетиці. Одна з проблем – це забезпечення вугіллям нашої теплової генерації. Друга – це проблема неплатежів. Третя – це встановлення реальної ринкової ціни вугілля", – зазначив Вощевський. За його словами, досвід минулого опалювального сезону показав, що потрібні точні оцінки ситуації в енергетичній отрас чи що, не ангажовані, без будь-якого політичного впливу.

В тренді
В Україні сім років не мінялася допомога у зв'язку з народженням дитини: скільки платять

З метою стабілізувати ситуацію в ПЕК прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк 3 серпня скликав антикризовий енергетичний штаб. У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин створив антикризовий штаб з підготовки до опалювального сезону 2015-2016 років. Відповідне рішення закріплене в наказі міністра від 28 липня 2015 року.

Реклама

У той же час недостатня потужність в енергосистемі України компенсується перетіканнями електроенергії з Росії. За оцінками експертів ринку, у липні 2015 р. з Росії поставлено близько 80 млн кВт.год на суму близько 120 млн грн на умовах 100% оплати.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти