Україна поки не відмовляється від перегляду умов свого членства в СОТ

28 січня 2015, 12:41

Таке право країна залишила за собою на наступний трирічний період

Україна зарезервувала за собою право ініціювати перегляд своїх зобов'язань перед Світовою організацією торгівлі (СОТ) щодо мит протягом наступного трирічного періоду, який почався 1 січня 2015 року.

Реклама

"Україна залишає за собою право відповідно до статті XXVIII: 5 ГАТТ 1994, щоб змінити свій графік CLXII протягом трирічного періоду, що починається 1 січня 2015-го", – зазначено в повідомленні комітету по ринковому доступу СОТ на його сайті.

Як повідомлялося, Україна, яка стала членом СОТ у 2008 році, вперше зарезервувала за собою право ініціювати перегляд своїх тарифних зобов'язань з 1 січня 2012 року і подала організації перелік з 371 товарних позицій для такого можливого перегляду. Однак після різкої критики інших членів СОТ Київ відмовився від практичної реалізації своїх початкових планів.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

У той же час в кінці 2014 року Верховна Рада за пропозицією уряду прийняла закон про можливе введення на рік додаткових 5-10% мит на весь імпорт, окрім критичного, у зв'язку з різким погіршенням платіжного балансу. Він набуде чинності у разі прийняття відповідного рішення Кабміну, який в цей час проводить консультації з торговельними партнерами України. Київ також повідомив про готовність провести такі консультації і в рамках СОТ.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти