Україна підтвердила консультації з Росією в суперечці в рамках СОТ

29 травня 2017, 20:55

МЕРТ уважно аналізує і обробляє вимогу РФ, а також заходи, які оскаржуються в ньому

Україна заявила про готовність провести ініційовані Росією консультації в рамках торгового спору у Світовій організації торгівлі (СОТ). Про це повідомили в повідомленні Мінекономрозвитку України в понеділок, 29 травня.

Реклама

"29 травня 2017 року Україна прийняла запит про готовність до проведення зазначених консультацій, діючи відповідно до норм, принципів і зобов'язань, узятих нею при вступі до СОТ", – відзначили в МЕРТ.

МЕРТ нагадує, що 19 травня Україна отримала офіційну вимогу від Росії на проведення консультацій у рамках механізму врегулювання суперечок СОТ у зв'язку з, як заявлено РФ, "постійною практикою торгових обмежень".

"Російська Федерація застосовує практику постійних обмежень законних прав і інтересів України, зокрема, продовжуючи ведення цілеспрямованої торговельної агресії проти України. Вимога Росії про проведення консультацій в рамках СОТ – є черговим кроком економічного, торгового і правового тиску на Україну", – зазначає, у свою чергу, українське відомство.

МЕРТ вказує, що з метою забезпечення захисту прав та інтересів України спільно з іншими зацікавленими державними органами уважно аналізує і обробляє вимогу РФ, а також заходи, які оскаржуються в ньому.

Реклама

Міністерство нагадує, що протягом останніх двох років Україна оскаржила в СОТ неправомірність введення Росією обмежень на імпорт залізничного рухомого складу, стрілочних переводів та іншого залізничного обладнання походженням з України, а також обмеження транзиту з території України через територію РФ в треті країни.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Як повідомлялося, 20 травня глава Мінекономрозвитку РФ Максим Орєшкін заявив, що Росія направила в орган з вирішення спорів Світової організації торгівлі запит на проведення консультацій у зв'язку обмеженнями щодо РФ, які вводяться Україною.

Відповідно до процедур СОТ, запит на проведення консультацій є першим етапом при подачі позову. Протягом двох місяців, згідно з правилами СОТ, повинні бути проведені консультації з урядом України з метою пошуку взаємоприйнятного рішення ситуації, що склалася.

Нагадаємо, минулого тижня Україна продовжила і розширила санкції проти російських і зарубіжних громадян, фірм і компаній. В оновленій версії списку санкцій значаться 1228 осіб і 648 юридичних осіб.

Крім того, під забороною опинилися і російські соціальні мережі – "ВКонтакте" і "Однокласники", а також сервіси Яндекса і Mail.ru.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти