Україна підпише міжнародну конвенцію MLI про оподаткування

23 липня 2018, 12:55

Євросоюз може внести Україну до списку офшорів, якщо Київ не ратифікує цю угоду

В.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова з робочим візитом 23 липня прибула до Великобританії – в ході візиту вона візьме участь у церемонії підписання важливої для України конвенції про оподаткування. Про це повідомили в прес-службі Мінфіну. 

Реклама

Згідно з повідомленням, у Великобританії представники України підпишуть Багатосторонню конвенцію про виконання заходів щодо угод про оподаткування для протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку – т.зв. Багатостороння конвенція MLI (Multilateral Instrument). 

Багатостороння конвенція MLI – це угода, приєднавшись до якого, країна отримує можливість одночасного внесення змін в усі або деякі діючі Конвенції про уникнення подвійного оподаткування.

Відзначимо, ця угода є частиною Плану дій BEPS (Base erosion and Profit Shifting) з протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування.

Раніше в Мінфіні попередили, що Євросоюз може внести Україну до списку країн, які ЄС вважає офшорами, якщо Київ до кінця року не ратифікує угоду MLI. Після підписання угода має бути ратифікована українським парламентом. 

Реклама

"В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова проведе зустріч з Робертом Дженріком, секретарем з питань фінансів (заступник міністра фінансів Великобританії). Сторони обговорять процес впровадження ключових реформ в Україні та поточні питання співпраці обох країн", – розповіли в міністерстві.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер

Також запланована зустріч Маркаровой з президентом Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Сумою Чакрабарті. Йтиметься про нову стратегію банку в Україні в 2018-2023 рр. На завершення поїздки в.о. міністра фінансів візьме участь в "круглому столі" "Інновації і можливості".

Як повідомлялося, в березні Євросоюз поновив список країн, які відмовляються від співпраці з ЄС з податкових питань. Так, у списку з'явилися три острівних держави, які не внесли зміни в податкове законодавство відповідно до раніше виражених ЄС претензіях.

Список ЄС покликаний сприяти сумлінному управління в сфері оподаткування в усьому світі, максимізуючи зусилля щодо запобігання ухилення від сплати податків і податкового шахрайства. 

Нагадаємо, після ухвалення нового "офшорного списку" на початку року, Україна в кінці січня виключила п'ять країн зі списку країн і територій, які Київ вважає офшорними.

Реклама

Як пояснив на той момент міністр фінансів України Олександр Данилюк, кілька країн потрапили до списку "офшорних" з точки зору Києва в зв'язку з тим, що у них податок на прибуток становить 0%, що відповідає критерію включення країни до такого переліку Мінфіна. Разом з тим, в деяких країнах зі списку його замінює  податок на виведений капітал.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти