Україна майже використовувала квоти на експорт в ЄС

21 червня 2016 13:07

В Європу відправили 1,36 млн тонн сільськогосподарської продукції

Українські експортери використовували на початок червня 85% всіх квот на безмитні поставки продовольства в Європейський Союз, зокрема, ще в січні повністю вичерпалися квоти на поставки кукурудзи, майже заповнені квоти на пшеницю, але невикористаними залишаються квоти на свинину і ячмінь. Про це повідомили в Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO).

Реклама

"Станом на початок червня, українські експортери використовували вже 85% всіх квот на поставки сільськогосподарських товарів до Європи. Якщо квоти на кукурудзу і продукти з неї були повністю вичерпані вже в січні, то в травні 2016 року Україна використала 99,7% всіх квот на поставки пшениці і продуктів з неї", – зазначили в FAO.

Українські експортери свинини отримали ліцензії тільки на поставки 1,1 тис. тонн м'яса з дозволених до безмитного ввезення 20 тис. тонн, тобто, поставили всього 5% від квоти. Те ж стосується ячменю – поки використано лише небагато чим менше 6% квоти. Також українські виробники можуть поставити ще 10 тис. тонн курятини з 18 тис. тонн, які можна поставити в ЄС без мит.

В цілому ж, за станом на 30 травня Україна отримала ліцензії на постачання 1,36 млн тонн сільськогосподарської продукції, що і склало 85% від усіх виділених квот.

Читайте також: Оцінювати ЗВТ України і ЄС ще рано – Томбінський

Не пропусти!
Як Україна помстилася Північній Македонії за кров Шевченка. Забивали Сидорчук та Селя
Реклама

Нагадаємо, угода між Євросоюзом і Україною про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (DCFTA) вступило в силу з 1 січня 2016 року. Документ є частиною угоди про асоціацію ЄС-Україна, підписаного в червні 2014 року. Політична частина угоди про асоціацію вступила в силу в листопаді 2014 року.

При цьому ЄС ввів для України тарифні квоти на 36 видів продуктів (м'ясо птиці, крупи, борошно, мед, молочні продукти і сухе молоко, гриби тощо). Це означає, що 36 видів продукції Україна може продавати в ЄС без мит тільки в певних обсягах. Після того, як квота вичерпується, виробникам доводиться платити мито.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти