Україна перемогла в суді по Криму, а шкільну їжу перевірятимуть по-новому: що змінилося за тиждень

12 травня 2018, 12:34

Кабмін запланував масштабний "ремонт" ГТС, "Укрзалізниця" збирається підвищити ціни на квитки

Другатравневий тижденьзапам'ятаєтьсяукраїнцямне тількианомальною спекою,а йпозитивниминовинамиз"судового"фронту-ТретейськийсудвГаазіпідтримаввітчизнянийбізнесвсуперечцізРосієючерезанексіюКриму.

Крімтого,Кабміннагадав,щоскоровУкраїнівступлятьвсилуновіправилашкільногохарчування,а"Укрзалізниця"зновулякаєподорожчаннямквитківнапоїзди.ТОП-5головнихекономічнихтем тижнязібравсайт"Сегодня
".

1. Рішення суду в Гаазі по Криму

Реклама

Третейський суд в Гаазі постановил, що Росія повинна відшкодувати ряду українських компаній збитки за анексію Крима. Такерішеннясталопершимвісторії,за якимРосіязмушенавиплатитикомпенсаціювнаслідоканексії.ПозовпротиРосіїподавали18українськихкомпаній,атакожодна фізичнаособа.

Якговоритьсявпостановісуду,Росіявідповідальназапорушенняправукраїнськихінвесторів,починаючиз 21 березня2014 року,колиВолодимирПутінпідписавуказпро анексіюКриму.

Йдетьсяпро суму159 млндоларів.

В той же час, Росія рішення суду не визнаєі взагалі не вважає себе стороною спору. Втім, Третейський суд підтвердив свою юрисдикцію у справах про майнові відносини в Криму ще влітку 2017 року. РФ тоді почала ігнорувати розгляд справи. Після проведення слухання в жовтні 2017 року арбітраж запросив сторони надати додаткові письмові пояснення. 11 грудня 2017 року позивачі представили свої пояснення разом, Росія не надала жодних пояснень. Після цього Третейський суд призначив трьох повноважних представників, причому Кремль відмовився висувати свого, тому його призначили в Гаазі.

ЯкрозповівекономістаналітичногоцентруAtlantic CouncilАндерсАслунд,завдякицим судовим рішеннямукраїнський бізнес зможе претендувати на держвласність Росії.

2. Подорожчання залізничних квитків

"Укрзалізниця" (УЗ) вже скоро підвищить ціни на квітки на всі потяги, крім1-гокласу"Інтерсіті+".УзгодженнярішеннявКабмінівийшлонафінальнийетап.

Реклама

Документпередбачаєзростаннятарифіввдваетапи-коженразна12%.Крімтого,індексуєтьсяірівеньтарифівнаперевезеннябагажутавантажобагажу-цітарифи,згідно з планом,виростутьудвічі,тому щовонине підвищувалисяз 2003 року.

Міжнародних рейсівпідвищеннятарифівне торкнеться.Затепідвищеннятарифівпоширитьсянаелектрички.ВУЗвідзначили,щотарифинаприміськіперевезеннявстановлюютьсяза погодженнямзмісцевимивластями.

До речі,ціниназалізницівжестализмінюватися.такУЗ зрівняла у вартості всі напої, якіпродаютьсявпоїздахдалекого прямування.З 10 травнячай,кава,кавовінапоїіводакоштують 8гривень.

3. Безмитний експорт в США

СполученіШтатипризупинилидіюГенералізованоїсистемипреференційдля155видівукраїнськихтоварів.Простіше кажучиСША заборонили безмитне ввезення частини продукції з України

ПричиноютакогорішенняСШАсталипорушенняправінтелектуальноївласності.ОфісторговогопредставникаСШАввіввдіюціобмеженнясилуз 26 квітняцьогороку-через120днівпісляпублікаціївідповідноїпрокламаціїпрезидентаСШАвід 22 грудня2017 року.

В тренді
ФОПам повернули карантинні 8000: закон про виплати набув чинності

"Під дію обмеження потрапили 155 видів товарів, зокрема деякі продукти харчової, легкої, деревообробної промисловості, машинобудування, деякі електроприлади",- відзначили в Мінекономрозвитку України.

Увідомствізапевнили,щознаходятьсявпостійномудіалозізурядомСШАіпрацюютьнадвирішенням проблеми,алеУкраїнідлякомплексноговирішення проблемидоведетьсязмінитизаконодавство.

4. Нові вимоги до шкільного харчування

В Україні посилять вимоги до шкільного харчування. Нові правилаповністювступлятьвсилуз 20 вересня2019 року.

Реклама

Закон,згідно з яким,вводятьсяновівимоги,бувприйнятийвУкраїніщев 2015році.Алевдокументібулипрописаніперехідніперіоди.Так,дляпотужностей(кріммалих),які здійснюютьдіяльністьзхарчовимипродуктами,вскладіякихєнеобробленіінгредієнтитваринногопоходження,новівимогивжевступиливсилуз 20 вересня2017 року.Длявеликихпотужностей,якіпрацюютьбезвикористаннянеобробленогом'яса,правилавступлятьвсилув2018 році.

Длямалихпотужностейвстановленийперехіднийперіоддо 20 вересня2019 року.Більшістьсуб'єктівгосподарювання,якінадаютьпослугихарчуваннявосвітніхустановах,належатьсамедоцієїкатегорії.

Крімтого,нововведеннямдляоператорів,що надаютьпослугихарчування,станевведенняміжнародноїсистемиHazard Analysis and Critical Control Points(НАССР).Цясистемаідентифікує,оцінюєіконтролюєнебезпечніфактори,якіє визначальнимидлябезпекихарчовихпродуктів.

Прицьомусуб'єктгосподарювання,якийнадаєпослугихарчуваннявнавчальнихзакладах,повиненбутивнесенийдо Державного реєструпотужностейоператорівринку(або,вразінеобхідності,отриматиексплуатаційний дозвіл).

5. План модернізації ГТС України

"Укртрансгаз" і "Нафтогаз України" розробили 10-річний план модернізації ГТС Українина2018-2027роки.Метоюцьогопланусталоприведеннявиробничихпотужностейу відповідністьзєвропейськимистандартами.

Зокрема, передбачена реконструкція чотирьох компресорних станцій: "Яготин", "Диканька", "Ромни" і "КЦ 4 Більче-Волиця". У реконструкцію компресійних станцій в 2018-2020 роках планують вкласти понад 7 млрд грн.

Також опрацьовується питання ліквідації існуючих вузьких місць в українській газотранспортній системі (ГТС). Це необхідно, щоб підтримати розвиток вітчизняного видобутку газу.

Найближчим часом "Укртрансгаз" ініціює міжнародні торги через систему державних закупівель Prozorro, в яких на прозорих і конкурентних умовах зможуть взяти участь як іноземні, так і українські компанії. Перші закупівельні процедури планується почати в другому кварталі 2018 року в проекті з реконструкції компресійної стації "Яготин". Далі буде проводитися закупівля робіт для модернізації "КЦ № 4 Більче-Волиця".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти