Україна платить за боргами: валютні резерви Нацбанку скоротилися

З початку року країна витратила 320 млн доларів з валютних "запасів"

Міжнародні, вони ж золотовалютні резерви (ЗВР) України в травні 2018 року скоротилися на 1,6%. Так, станом на 1 червня ЗВР становили 18,12 млрд доларів, повідомляє Національний банк України (НБУ). Для порівняння, на початку 2018 року резерви нараховували 18,44 млрд доларів в еквіваленті – на 320 млн доларів більше, ніж за підсумками травня.

У Нацбанку пояснили, що резерви скоротилися через платежі кредиторам. Справа в тому, що У Україну з 2018 року чекають серйозні виплати за держборгом. В цілому, за наступні чотири роки Україна повинна виплатити близько 20 млрд доларів за зовнішнім боргом.

Реклама

Зокрема, в травні Україна виплатила на користь Міжнародного валютного фонду (МВФ) 455,1 млн доларів. Ще 214,4 млн доларів перераховано на обслуговування і погашення державного боргу в інвалюті, в тому числі 126,2 млн доларів у облігаціях внутрішньої державної позики (ОВДП) і 18,5 млн доларів за суверенними єврооблігаціями.

Основним джерелом поповнення резервів в травні залишалася купівля валюти на міжбанківському ринку. Всього Нацбанк в травні викупив 181,2 млн доларів.

"Стабільному надходженню валюти сприяли високі ціни на товари українського експорту (метали, руду і зернові) на зовнішніх ринках, а також збільшення пропозиції з боку банків, яким центробанк з початку квітня розширив можливості проводити власні операції з інвалютою на міжбанку", – зазначає НБУ.

Реклама

Крім цього, до резервів надійшло 272,3 млн доларів і 64,6 млн євро від розміщення урядом ОВДП, номінованих в іноземній валюті. На обсяг резервів вплинула також переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 162,3 млн доларів.

"Станом на 1 червня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку", – заявили в НБУ.

Реклама

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що Україна має серйозні проблеми із зовнішнім боргом. При цьому в Мінфіні повідомляли, що борг України наближається до "безпечного" рівня. Йдеться про ключовий показник – співвідношення розміру держборгу і ВВП країни. Це співвідношення за 2017 рік знизилася з 80,9% до 71,8%. Безпечним для економіки рівнем вважається 60%

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти