Україна переходить зі свинини на птицю

Частка імпорту у внутрішньому споживанні м'яса склала вже 10%

У січні-вересні 2017 Українська господарства виробили 1,64 млн тонн м'яса всіх видів, що на 0,2% більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Однак споживання на душу населення скоротилося на 0,4 кг. Про це повідомляє прес-служба Економічного дискусійного клубу.

При цьому виробництво яловичини і свинини зменшилася на 0,1% і 1,6% відповідно. Одночасно відбулося нарощування виробництва м'яса птиці на 1,4%. При чому на 1 жовтня 2017 року, в порівнянні з тією ж датою 2016 року, поголів'я великої рогатої худоби скоротилося на 0,5%, свиней – на 9,3%, а поголів'я птиці зросло на 3,2%.

Реклама

Експорт м'яса і м'ясопродуктів за три квартали 2017 року склав 268 тис. тонн (+ 23%), імпорт – 156 тис. тонн (+ 22%). Частка м'яса птиці в загальному обсязі експорту склала 79% (на 19% більше, ніж роком раніше). Високим попитом українська птах користувалася в Єгипті, Нідерландах і Іраку. Сталося і пожвавлення зовнішньої торгівлі української яловичиною і свининою. Основними імпортерами цих видів м'яса є країни колишнього СРСР – Білорусь, Грузія, Казахстан, Молдова.

balances_01.10.2017_4

М'ясний імпорт, як і в попередні періоди, переважно представлений свининою і м'ясом птиці. При цьому, імпорт птиці з початку 2017 року зріс на 38%, свинини – на 11%. Імпортується м'ясна продукція, в основному, з Польщі та Німеччини. Частка імпорту у внутрішньому продовольчому споживанні склала 10%.

Реклама

Нагадаємо, ціна на свинину в Україні вже вище, ніж в сусідніх країнах ЄС – Польщі, Угорщини, Румунії. В асоціації постачальників торговельних мереж стверджують – ці країни активно постачають м'ясо в Україну. При цьому експерти прогнозують, що до кінця грудня очікується підвищення цін на молоко і м'ясо ще на 10 – 20%.

Як пояснюють фахівці, епідемія чуми свиней, яка вже кілька років бушує в Україні, призвела до скорочення поголів'я свиней, що, в свою чергу, стало причиною зростання цін на м'ясо і м'ясні вироби.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.65

Євро (€)

31.52

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти