Україна переходить на трирічні бюджетні резолюції: Кабмін схвалив законопроект

31 січня 2018, 16:41

Документ передбачає впровадження концепції середньострокового планування в бюджетний процес країни

Кабінет міністрів України схвалив законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу, які вводять в Україні середньострокове бюджетне планування. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, 31 січня.

Реклама

Представляючи проект документа, міністр фінансів Олександр Данилюк зазначив, що бюджет 2018 року вже був розроблений на основі Бюджетної резолюції на три роки, яка була схвалена влітку 2017 року.

"2017 рік був пілотним роком, щоб потім впровадити цей механізм на постійній основі. Минулого року ми затвердили трирічну бюджетну декларацію, це дозволило збільшити якість обговорення бюджету в парламенті, дозволило визначити пріоритети для уряду і як ми ці пріоритети фінансово підкріплюємо. Для того, щоб ввести це на постійній основі, необхідно законодавчо внести зміни до Бюджетного кодексу", – розповів голова Мінфіну.

За словами Данилюка, новаціями законопроекту є впровадження бюджетної декларації, оновлення бюджетного календаря, узгодження бюджетного планування.

Зокрема, згідно із законопроектом, Міністерство економічного розвитку і торгівлі до 1 березня має подавати до Мінфіну макропрогнози, але Мінекономрозвитку матиме можливість актуалізувати прогнози в разі потреби.

Реклама

Нагадаємо, Трирічна бюджетна декларація, відповідно до концепції Мінфіну, є інструментом поєднання стратегічних пріоритетів держави з можливостями бюджету. Так, цей фінансовий документ повинен містити, зокрема, верхні граничні показники видатків для головних розпорядників бюджетних коштів (ГРК), в межах яких ГРК повинні планувати свою діяльність.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Крім того, в середньостроковій перспективі вводиться система управління фіскальними ризиками. Зазначимо, трирічні бюджетні декларації є одним із прикладів застосування програмно-цільового методу в бюджетному плануванні.

При цьому розроблені Мінфіном документи передбачають посилення відповідальності ГРК за результати своєї діяльності. Зокрема, в міністерстві запропонували ввести звітності ГРК у Верховній Раді під час розгляду Бюджетної декларації – звіти повинні стосуватися цілей і результатів діяльності ГРК за звітний період і на середньостроковий період.

Водночас, управління фіскальними ризиками дозволить мінімізувати їх негативний вплив на бюджет. При цьому нові підходи в застосуванні програмно-цільового методу дозволять громадянам контролювати діяльність розпорядників бюджетних коштів, зазначили в міністерстві.

Як заявляв раніше Данилюк, вже з 2018 року практика розрахунку бюджету на середньострокову перспективу стає обов'язковою.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти