Україна відкриває іноземцям нові інвестиційні можливості: заява НБУ

22 травня 2019, 20:10

Україна приєднається до глобального депозитарію Clearstream

Міжнародний центральний депозитарій цінних паперів Clearstream 27 травня приєднає український ринок до своєї мережі, що зробить українські державні цінні папери доступними в своїй системі розрахунків. Про це 22 травня повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Реклама

За даними регулятора, ринок приєднається до Clearstream через рахунок, відкритий в депозитарії НБУ. Банком-кореспондентом і оператором цього рахунку в Україні виступить Citibank.

"Запуск першого в історії України "лінка" з міжнародним депозитарієм полегшить доступ іноземних інвесторів до державних цінних паперів, номінованих у гривні. Проведення розрахунків через систему Clearstream гарантуватиме їх відповідність міжнародним стандартам і зменшить операційні витрати інвесторів на проведення таких операцій", – сказано в повідомленні.

НБУ відзначає, що ця ініціатива сприятиме збільшенню попиту на облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), підвищенню їх ліквідності і привабливості на міжнародному ринку капіталу.

"Можливість вийти на ринки, що розвиваються, такі як Україна, через стабільну постторгову інфраструктуру є дуже привабливою для інвесторів у всьому світі. Україна, яка тепер є частиною нашої глобальної мережі, відкриває їм нові інвестиційні та фінансові можливості", – цитує прес-служба Нацбанку главу відділу глобальних ринків Clearstream Яна Віллемса.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки
Реклама

Нагадаємо, в 2018 році НБУ і Clearstream узгодили план дій щодо відкриття доступу іноземних інвесторів до українських державних цінних паперів через міжнародний центральний депозитарій цінних паперів.

У минулому році Міністерство фінансів за рахунок розміщення ОВДП профінансувало державний бюджет на 65,13 млрд гривень, 3,48 млрд доларів і 503 млн євро.

У ОВДП можна вкладати і невеликі суми. Як кажуть експерти, ці папери залишаються одним з найбільш вигідних способів інвестицій для фізичних осіб. "Сьогодні" розбиралися, скільки можна заробити, купуючи державні облігації:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти