Україна звинуватила Євразійський союз в систематичному порушенні норм СОТ

4 травня 2016, 12:26

Київ вимагає скасувати антидемпінгові заходи щодо прутків і зняти інші обмеження

Україна звинуватила країни-члени Євразійського економічного союзу (ЄАЕС: Вірменія, Казахстан, Киргизстан і РФ) в систематичному порушенні норм і правил Світової організації торгівлі (СОТ) в ході проведення антидемпінгових, антисубсидіарних і спеціальних захисних розслідувань, зажадавши припинення порочної практики.

Реклама

"У своїй заяві Україна звернула увагу країн-членів СОТ на систематичне порушення ЄАЕС норм СОТ при проведенні антидемпінгових розслідувань, що приводить до застосування юридично і економічно необгрунтованих обмежень доступу української продукції на ринки п'яти країн (додатково до вищеперелічених ще й Білорусі, яка має статус спостерігача в СОТ). ... Антидемпінгові розслідування відносно імпорту на територію ЄАЕС прутків, феросилікомарганцю та сталевих труб походженням з України проведено з порушенням низки положень ст. 2 (визначення демпінгу), 3 (визначення збитку) і 5 (процедура порушення і проведення розслідування) угоди СОТ про застосування ст. VI ГАТТ 1994 і ГАТТ ", – пояснили в Мінекономрозвитку.

При цьому українська делегація висунула Вірменії, Казахстану, Киргизстану та РФ вимогу скасувати рішення ЄАЕС про введення антидемпінгових заходів щодо прутків, припинити розслідування щодо феросилікомарганцю без введення обмежень і припинити перегляд антидемпінгових заходів по сталевим трубам без пролонгації їх дії.

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць

Представники країн-членів ЄАЕС поки не надали пояснень на порушені Україною питання і відзначили, що нададуть відповіді в письмовому вигляді найближчим часом.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти