Україна обговорює нову програму кредитування Світового банку

24 лютого 2019 22:49

Кравчук, Кучма і Ющенко радять сорока чотирьом кандидатам, як заробити гроші для країни

Реклама

Україна обговорює нову програму кредитування Світового банку. Другий транш під гарантії – 630 мільйонів.

Торік Україна отримала перший транш – 750 млн доларів на 16 років. Гроші дали на подолання корупції, ремонт інфраструктури і вдосконалення теплових комунікацій. Директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен вже заявила: "Нову програму розраховують затвердити до кінця року. Переговори залежатимуть від реформ".

Слова про реформи – чіткий сигнал нинішнім кандидатам у президенти. Що робити, щоб залучити в країну фінансові ресурси? Рецепт від трьох президентів України прозвучав на цьому тижні.

Три президента: Кравчук, Кучма і Ющенко радять сорока чотирьом кандидатам, як заробити гроші для країни? Перший говорить: міцний гаманець – це бізнес. Відкритий, чесний, рівний для всіх.

"Чому в Україну не йдуть інвестори? Не війна, а відсутність віри в те, що держава захистить їхні інтереси, їхню власність в Україні. Є люди бізнесу, які ставлять різні цілі. Ну, скажімо, беремо Пінчука, беремо Ріната Ахметова. Ну хто може сказати, що вони не допомагають людям! ", – зазначив Леонід Кравчук, президент України 1991-1994.

Реклама

Наприклад, торік у держскарбницю надійшло понад 900 млрд гривень. Більше третини цих надходжень сплатили підприємства у вигляді податків. Одним з найбільших в Україні кілька років поспіль є SCM Ріната Ахметова. Приватна фінансово-промислова група поступилася в кількості сплачених податків хіба що державному Нафтогазу.

Далі – калькуляція від другого президента – Леоніда Кучми. Мінус 20 відсотків промислового потенціалу. Майже деіндустріалізація. В небо не запустили жодного літака, за кордон виїхали тисячі українців. Заробітчан у сусідній Польщі визнали одним з двигунів економіки. Рекомендація кандидатам одна.

"Треба шукати не ворогів у бізнесі і політиці, а партнерів. У майбутнього президента, а потім і парламенту, в сьогоднішній ситуації – економіка повинна бути на першому місці в порядку денному, а не на останньому", – зазначив Леонід Кучма, президент України 1 994 -2005.

Взяти пораду першого президента: вивести бізнес із тіні, створити нові робочі місця. Додати установку другого президента: про розвиток машинобудування, металургії та сільського господарства – ось і весь секрет, як заробити гроші для країни, – каже Віктор Ющенко.

"Бачити доктрину економічної безпеки України, це місія кандидата, жити в тіньовій економіці вона не хоче. Вона хоче нову доктрину відносин з державою, владою. Працювати по чистому, по білому, платити податки, створювати робочі місця. Платити не зарплату в конвертах, а реальну зарплату ", – зазначив Віктор Ющенко, президент України 2005-2010.

Нагадаємо, Рада виконавчих директорів СБ 18 грудня 2018 року схвалила надання Україні гарантій в розмірі 750 млн доларів в якості підтримки державної політики. В кінці минулого року Київ залучив у Deutsche Bank кредит на 349,3 млн євро.

21 лютого 2019 року Кабмін дозволив Міністерству фінансів залучити кредит в євро під другу частину гарантії СБ в розмірі 375 млн доларів. Кредиторами виступають Deutsche Bank AG та TMF Global Service.

Реклама

Раніше Мінфін затвердив програму управління державним боргом на 2019 рік. Загальні виплати передбачені законом про бюджет на рівні 417,45 млрд грн, з яких: 239,24 млрд грн (57,3%) – виплати за державним внутрішнім боргом; 178,21 млрд грн (42,7%) – виплати за державним зовнішнім боргом.

У Кабміні і Національному банку України вважають, що впоратися з виплатами по державному боргу країні допоможуть нові, більш дешеві кредити. Зокрема, очікується надходження ще двох траншів від Міжнародного валютного фонду:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти