Україна не погодилася на низку умов кредиторів щодо реструктуризації держборгу

18 квітня 2015, 12:46

Переговори тривають

Україна в рамках проведення переговорів з реструктуризації частини державного боргу, а також квазідержавних боргів загальним обсягом 15,3 млрд дол, не погодилася на низку умов ключових кредиторів, об'єднаних в кредитний Комітет на чолі з американським інвестиційним фондом Franklin Templeton. Про це йдеться в презентаційних матеріалах, підготовлених Міністерством фінансів України.

Реклама

"На даному етапі Комітет кредиторів, що складаються з п'яти найбільших власників євробондів України на загальну суму близько 10 млрд дол., передав українській стороні свої принципи реструктуризації заборгованості. Однак Україна не згодна з низкою цих принципів", – йдеться в матеріалах. При цьому конкретних даних, що саме не влаштовує українську сторону, Мінфін не наводить.

У той же час, у Мінфіні відзначають, що переговорний процес йде, він триватиме в квітні і травні. Однією з цілей реструктуризації, як нагадали в Міністерстві, є зниження боргового навантаження на бюджет, приведення співвідношення держборгу до рівня ВВП на рівні не більше 71% і досягнення показника витрат на обслуговування держборгу до рівня не більше 10-12% ВВП до 2019 року.

Як повідомлялося, ключовий кредитор України Міжнародний валютний фонд наполягає на завершенні переговорів про реструктуризацію частини зовнішньої заборгованості України не пізніше червня, коли місія Фонду проведе першу оцінку виконання програми співпраці, схвалену в березні поточного року. В МВФ підкреслюють, що переговори з кредиторами є вкрай важливими для України, і вони повинні пройти з дотриманням основних критеріїв, визначених, зокрема, експертами МВФ.

Домовленість про реструктуризацію боргу стане одним з головних показників для оціночної місії, яка розпочне свою роботу в Києві імовірно 15 червня. Її основним рішенням стане схвалення або несхвалення уявлення Україні другого траншу в обсязі 2,5 млрд дол за новою програмою EFF, схваленою в березні поточного року. Програма розрахована на 4 роки, її обсяг фінансування 17,5 млрд дол. Нова програма дозволить збалансувати платіжний баланс, надасть більший обсяг фінансування на кращих і гнучких умовах для України. Доступним стане міжнародне фінансування для підтримки реформ в обсязі близько 40 млрд дол. Перший транш за новою програмою в обсязі 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня. Тоді ж Україна почала переговори про реструктуризацію частини зовнішнього боргу в обсязі 15 млрд дол. При загальному обсязі держборгу 70 млрд дол.

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити
Реклама

Кабінет міністрів України за пропозицією Міністерства фінансів 4 квітня затвердив перелік боргових зобов'язань для проведення реструктуризації. Співвідношення державного боргу до ВВП не повинно перевищити позначку в 71% до 2020 року, а боргове фінансування бюджету – не більше 10% ВВП. Реструктуризація торкнеться зовнішніх боргів, що виникли до 28 лютого 2014, і буде включати частину зовнішнього боргу України, гарантовані державою зовнішні борги і квазісуверенні борги – єврооблігації державних банків, "Укрзалізниці", міста Києва.

Поки Україна не виставляла будь-яких чітких пропозицій до кредиторів, обмежившись запевненням, що всі кредитори будуть в рівних умовах. У той же час, на думку ряду експертів, одним з можливих пропозицій стане списання частини боргу – у розмірі 30-35%. І це умова поки є неприйнятним для кредиторів. Зокрема, Комітет основних власників євробондів України на чолі з американським інвестиційним фондом Franklin Templeton вже заявив, що розраховує на "швидке вирішення" переговорів, але не готовий до списання боргу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти