Україна не отримає 600 млн євро від ЄС, а військових годуватимуть по-новому: підсумки тижня в цифрах

1 грудня 2017, 20:00

Сергій Гусєв

Реальна зарплата трохи знизилася, але підприємства і фізособи стали платити більше податків

Суспільство

2,5 млн пенсіонерів отримали підвищення пенсій більш ніж на тисячу гривень – повідомив віце-прем'єр Павло Розенко і додав, що в цілому підвищені пенсії отримали близько 80% пенсіонерів.

Реклама

1 млн 494 тис. 806 переселенців або 1 млн 219 тис. 467 сімей з Донбасу і Криму взяті на облік за станом на 27 листопада, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій. Станом на 23 жовтня на обліку стояло 1 млн 604 тис. 059 переселенців. На виплату допомоги на оренду житла і оплату комунальних послуг виділено близько 2,58 млрд грн.

657 тис. осіб стоять в Україні в чергах на нове житло. Крім того, поліпшення житлових умов також потребують близько 9 тис. учасників АТО. За даними громадських організацій, нового житла потребують і близько 60% переселенців.

У 100 країн світу через два роки українці зможуть їздити без віз або за спрощеною системою – прогнозує глава МЗС Павло Клімкін. "Ми зараз ведемо переговори про безвізовий або спрощений режим більш ніж із 20 країнами", – заявив він.

Зросли в 3,2 рази в річному вираженні продажі в Україні електромобілів (нових і старих) в січні-жовтні – до 2 225 од., повідомляє асоціація "Укравтопром". За її даними, в той же час в структурі первинного ринку електрокарів частка старих авто досягла 86%, тоді як роком раніше вона була 42%.

Реклама

Близько 320 тисяч осіб з початку проведення АТО отримали статус учасника бойових дій. Про це повідомили в Державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО.

89 військових частин в наступному році планується перевести на нову систему харчування – про це заявив радник президента і міністра оборони Юрій Бірюков.

Збільшилася на 37,9% середня номінальна зарплата штатного працівника в жовтні в порівнянні з жовтнем 2016 року, а в порівнянні з минулим місяцем 2017 року вона зросла на 0,4% – до 7 377 грн. Реальна заробітна плата в жовтні 2017 року в порівнянні з вереснем 2017 року знизилася на 0,8%, а в порівнянні з жовтнем 2016 року збільшився на 19,9%.

133 тисячі дорожньо-транспортних пригод було зареєстровано в Україні за перші 10 місяців року, що майже на 9% більше в річному вираженні – повідомили в Національній поліції.

На 18 млн євро Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) додатково профінансує програму "теплих кредитів" в Україні. Субкредити в розмірі 10 млн і 7 млн євро отримають діючі партнери програми IQ Energy – "УкрСиббанк" і "ОТР банк". Також буде відкрито кредитний ліміт до 1 млн євро для нового банку-партнера CreditAgricole. За рахунок зазначених коштів ці банки зможуть профінансувати не менше 18 тис. проектів фізосіб-позичальників.

Економіка

Реклама

600 млн євро останнього траншу макрофінансової допомоги в рамках затвердженої в 2015 році програми на 1,8 млрд євро не виплатить Європейський Союз Україні. "Чотири зобов'язання, пов'язані з третім і остаточним траншем цієї програми, в даний час не виконано. На цьому тлі Комісія не в змозі виплатити останній транш у рамках поточної програми", – наголошується в повідомленні на сайті Єврокомісії.

200-300 млн доларів щорічно складають мінімальні інвестиції в підтримку стабільної роботи газотранспортної системи України при існуючих обсягах транзиту, повідомив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв. Він також нагадав, що отриманий від транзиту газу дохід в 2017 році складе близько 3 млрд доларів.

На 36,3% більше, ніж за аналогічний період 2016 року, склав в січні-вересні прибуток великих і середніх підприємств України – 368,6 млрд грн, повідомив Держстат. При цьому збитки таких підприємств склали 130,8 млрд грн, що на 30,6% менше, ніж в 2016 році. Частка збиткових підприємств в січні-вересні в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року скоротилася на 3,1 п. п. – до 29,7%.

На 52% більше в річному вираженні фізичні особи-підприємці на спрощеній системі оподаткування сплатили за 10 місяців до місцевих бюджетів єдиного податку – близько 12,7 млрд грн, повідомила ДФС. Станом на 1 листопада 2017 року спрощену систему оподаткування використовує близько 1,3 млн фізосіб-підприємців, що на 139 тис. більше в порівнянні з 10 місяцями 2016 року.

540 – 840 млн євро зажадає проект облаштування швидкісного залізничного сполучення Київ – Одеса, вважає міністр інфраструктури Володимир Омелян. За його словами, проект є економічно обґрунтованим. Час в дорозі може скласти 2 години.

Реклама

Скоротилася на 0,4% в жовтні загальна сума заборгованості по виплаті заробітної плати в Україні, але з початку року вона зросла на 37,2% і на 1 листопада склала 2,458 млрд грн, повідомила Державна служба статистики.

В тренді
В Україні почалися перебої з бензином. Куди зникло пальне з АЗС?

1,4 млрд грн склав за січень-жовтень профіцит державного бюджету України, але позитивний результат досягнутий тільки за рахунок надходження коштів від спецконфіскаціі на суму близько 30 млрд грн, повідомляє Державна казначейська служба. Згідно з її даними, без цих коштів дефіцит держбюджету за 10 місяців цього року склав 26,3 млрд грн. Держказначейство вказує, що плановий дефіцит на 2017 рік становить 80,89 млрд грн, в тому числі по загальному фонду – 62,33 млрд грн.

2,868 млрд грн збитку після оподаткування отримала банківська система України, з урахуванням платоспроможних і неплатоспроможних установ, за підсумками січня-вересня. Платоспроможні банки за цей період отримали 1,405 млрд грн прибутку.

Зростання на 1,8% очікує Міністерство економічного розвитку і торгівлі від економіки України за підсумками 2017 року. У 2018 році Міністерство очікує прискорення зростання ВВП до 3%, в 2019-му – до 3,6% і в 2020-му – до 4%.

Скоротилися на 0,3% за жовтень активи діючих банків України, без урахування неплатоспроможних фінансових установ – до 1,277 трлн грн. Але за січень-жовтень зростання активів склало 20,68 млрд грн, або 1,6%. Станом на 1 листопада кількість працюючих в Україні банків, що мають ліцензію, склала 88. На початок 2016 року активи діючих в Україні банків становили 1,254 трлн грн, а кількість банків – 117.

Зріс до 19 млрд доларів обсяг міжнародних резервів України за листопад, на початок місяця було 18,7 млрд дол.

14% ВВП склали з 2014 року прямі витрати України на вирішення банківської кризи, що спричинило за собою банкрутство десятків фінансових установ. Про це заявив заступник глави Національного банку Дмитро Сологуб.

59,9 млн тонн зернових і зернобобових культур зібрано в Україні станом на 29 листопада. Міністерство аграрної політики і продовольства повідомляє, що врожайність при зборі зерна з 14 млн га склала 42,6 ц / га. Найвища врожайність зернових зафіксована в Хмельницькій, Сумській та Вінницькій областях.

Світ

129 МВт* год становить ємність найбільшої в світі літій-іонної акумуляторної батареї, побудованої американською компанією Tesla в Австралії. Вона підключена до загальної енергомережі країни 1 грудня. Загальна потужність батареї Powerpack становить 100 МВт. Вона здатна забезпечувати електрикою близько 30 тисяч будинків протягом години. Батарея буде заряджатися від вітряних електростанцій і постачати енергію в мережу в пікові години.

На суму 1,93 млн євро Литва має намір передати Україні озброєння. Про це йдеться в проекті постанови уряду країни. Можуть передати близько 7 тис. автоматів Калашникова, 2 млн патронів, 80 кулеметів, кілька мінометів, протитанкову зброю та іншу військову техніку.

Підвищена до 3,6% з очікуваних раніше 3,5% оцінка збільшення реального світового ВВП в 2017 році, говориться в доповіді ОЕСР. У 2018 році очікується прискорення темпів підйому до 3,7%, в 2019 році глобальний ВВП підвищиться на 3,6%. За підсумками минулого року глобальна економіка зросла на 3,1%. "Світова економіка зміцніла, а заходи грошово-кредитного і податкового стимулювання забезпечили синхронізацію зростання в більшості країн", – йдеться в огляді ОЕСР.

У 20 млрд доларів оцінюється спільний проект державного нафтового гіганта Aramco і саудівської багатопрофільної компанії SABIC зі створення в Саудівській Аравії нового нафтохімічного кластера. Проект символізує перехід на нову якість в нафтохімічній промисловості регіону.

56 млрд євро за неофіційною інформацією готовий заплатити Лондон в процесі оформлення виходу з Євросоюзу. Зараз ЄС відмовляється починати другу фазу переговорів про майбутню торговельну угоду до рішення грошового питання.

На 41,9 млрд доларів США продали іншим країнам зброї в 2017 фінансовому році (завершився 30 вересня). Експорт зброї збільшився на 25% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

До кінця 2018-го країни ОПЕК і незалежні виробники домовилися продовжити угоду про скорочення видобутку нафти, про це повідомляє Reuters. Учасники угоди таким чином прагнуть ліквідувати надлишок пропозиції нафти на ринку і повернути високі котирування на неї. Термін дії угоди закінчується в березні 2018 року.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти