Україна нарощує запаси газу, а громадяни розповіли, чи довіряють Євросоюзу і НАТО: підсумки тижня

20 липня 2018 20:00

Сергій Гусєв

Українська армія зростає за рахунок контрактників, а п'ятниця відзначена відразу декількома трагічними ДТП

СУСПІЛЬСТВО

Реклама

18 людей загинули і не менше 20 отримали травми в результаті трьох ДТП, що трапилися 20 липня в Миколаївській, Хмельницькій та Житомирській областях. Всі аварії сталися за участю маршрутних автобусів і великогабаритного транспорту.

66% українців довіряють Європейському Союзу. Про це свідчать результати опитування громадської думки, проведеного в рамках проекту "Східне сусідство ЄС", що фінансується ЄС. 70% українців вважають, що ЄС представляє такі цінності як "мир, безпеку і стабільність", "захист прав людини", "економічне процвітання", "верховенство права" і "свободу особистості".

17 тис. осіб прийнято з початку 2018 на військову службу за контрактом у ЗС України. У квітні – травні було проведено призов на строкову військову службу, під час якого в ряди Збройних сил та інших військових формувань було призвано 15190 осіб. Оперативний резерв Збройних Сил в даний час складає 158 000 осіб, з них близько 122 тисяч – резерв першої черги.

Шість українських старшокласників отримали 4 золоті та 2 срібні медалі на 59 Міжнародній математичній олімпіаді, яка проходила 3 – 14 липня в Румунія. Українська команда зайняла 4 місце зі 100 країн, після США, Росії та Китаю.

Реклама

Зберігся на рівні 1,2% в червні 2018 року офіційний рівень безробіття. Про це повідомила Державна служба статистики. Станом на 1 липня в Державній службі зайнятості було зареєстровано 303,9 тис. безробітних. На 1 червня їх було 316 тис. Кількість вакансій в червні склала 82,4 тис. (4 людини претендують на 1 вакансію). Середній розмір допомоги на одного безробітного, – 2425 гривень.

Зросли на 39,9%, або на 49,7 млрд грн видатки Пенсійного фонду в першому півріччі 2018 року в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, і склали 174,3 млрд грн. За даними Фонду, в першому півріччі в його бюджет надійшло 167,9 млрд грн, з яких 95,5 млрд склали власні кошти.

2,2 тис. тонн імпортного зрідженого природного газу, призначеного для заправки автомобілів, доставив танкер-газовоз Gammagas, який прибув на рейд Одеського морського порту. Це перша в 2018 році партія такого газу і друге постачання за всю історію існування Одеського порту.

196,8 млн дол. Міністерство закордонних справ виплатить іноземним юристам за захист України в міжнародних судах. Гонорари юристів складуть від 204 до 972 доларів за годину.

84 дитини отруїлися в Донецькій області в літньому таборі, відкрито кримінальне провадження. 68 осіб з симптомами гострого кишкового отруєння були госпіталізовані до медичних закладів у м. Слов'янськ, Краматорськ і Лиман. Всього в таборі перебувало 134 дитини.

Реклама

8225 грн склав у січні-травні розмір середньої номінальної заробітної плати, що на 26,7% більше, ніж за той же період минулого року. Про це повідомив Держстат. Найвищий рівень оплати праці традиційно зафіксували в сферах авіаційного транспорту, фінансової і страхової діяльності, інформації та телекомунікацій, наукової і технічної діяльності, виробництва фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, а також видобутку вугілля.

14 народних депутатів з невідомих причин пропустили всі голосування у Верховній Раді в липні. Про це повідомляє Комітет виборців України.

Знизилася на 16% кількість випадків захворювання на кір за тиждень – з 9 по 15 липня – в порівнянні з попереднім тижнем – до 855 інфікованих, 490 з них – діти, повідомив Центр громадського здоров'я. Всього з початку 2018 року на кір захворіли 25854 ос., 15405 з них – діти. Найбільша кількість випадків захворювання як і раніше зберігається у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській областях.

Якби в найближчу неділю проводився референдум про вступ України в НАТО, то 39,8% проголосували б за вступ до альянсу. У той же час проти цього проголосували б 40,7%. Такими є результати соціологічного дослідження, проведеного центром "Соціальний моніторинг" і Українським інститутом соціальних досліджень ім. О.Яременка спільно з Інститутом аналізу і прогнозування за підтримки Київського прес-клубу.

Якби в найближчу неділю проводився референдум про вступ України в ЄС, то 50,5% проголосували б за відповідне рішення, 33,7% були б проти, 7,6% не брали б участь у такому референдумі, а 8,2% респондентів не змогли відповісти.

Реклама

Підвищився на 2,7 пункту за червень індекс споживчих настроїв українців після тримісячного позитивного тренда в порівнянні з травневим показником – до 65,6, а в річному порівнянні показав зростання на 6,2 пункту, свідчать матеріали щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine. Індекс поточного особистого матеріального стану показав найбільшу позитивну динаміку, підвищившись порівняно з травнем-2018 на 8,8 пункту – до 59,6.

Запустять з 28 вересня потяг "чотирьох столиць" (Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига). Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

58 випадків ботулізму зареєстрували в Україні з початку року, п'ять з них – летальні. Про це повідомив Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я.

631 старих покинутих автомобілів нарахували в Києві у дворах і на вулицях.

Новий порядок створення груп продовженого дня в школах підготувало Міносвіти. Зокрема, скасовано положення, яке допускало комплектування груп в межах 4-х вікових категорій (наприклад, учнів 2-5 класів). Тепер різниця у віці учнів з однієї групи не повинна перевищувати двох вікових груп (наприклад, з учнів 2-3 класів). Але заклади, що знаходяться в сільській або гірській місцевості, як і раніше зможуть створювати групи продовженого дня для учнів різного віку.

В 6,3 млрд грн оцінюється проект будівництва ділянки Сирецько-Печерської лінії столичного метрополітену від станції "Сирець" до житлового масиву Виноградар. Його затвердила КМДА. Як передбачається, будівельні роботи триватимуть 36 міс. Проект буде реалізований за рахунок коштів місцевого бюджету.

253 млн грн Кабінет міністрів прийняв рішення направити на будівництво злітно-посадочної смуги в міжнародному аеропорту "Одеса". Будівництво нової ЗПС дозволить приймати важкі типи повітряних суден, включаючи Boeing 767.

У грудні 2019 року Кабінет міністрів доручив Держстату провести в Оболонському районі м.Києва та Бородянському районі Київської області пробний перепис населення з використанням інноваційних технологій збору інформації. Сам перепис повинен пройти в 2020 році.

20 докторів наук віком до 45 років повинні отримати річні гранти по 150 тис. грн кожен. Проект відповідного розпорядження Президента України підтримано урядом. Всього на конкурс для отримання грантів подали заявки 95 кандидатів. Роботи переможців охоплюють практично всі наукові напрямки. Йдеться про підтримку досліджень з соціальної безпеки, політичних, географічних, хімічних і економічних наук. Більше відібраних проектів – фізико-математичного або біологічного напрямку. Найближчим часом Президент повинен підписати схвалене Урядом розпорядження, після чого вчені зможуть отримати кошти.

4465 умисних вбивств скоєно в Україні в січні-червні, що на 21% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомили в Генеральній прокуратурі України.

1,785 млрд грн склали протягом січня-червня додаткові надходження від митниці, вони будуть спрямовані на реконструкцію та будівництво доріг. Про це повідомили в Державній фіскальній службі.

Депутати Київської міськради підтримали впровадження в столиці нового механізму фінансування дошкільних установ "Гроші ходять за дитиною". Місто фінансуватиме не заклади, а закуповуватиме для дітей освітню послугу в дошкільних установах будь-якої форми власності.

ЕКОНОМІКА

Скоротилися на 8,2% активи Національного банку в січні-червні – до 942,724 млрд грн. У структурі активів скорочення відбулося майже по всіх сегментах.

Збільшила на 4 млрд 500,97 млн куб. м Україна після завершення опалювального сезону запаси природного газу в своїх підземних сховищах, свідчать дані "Укртрансгазу". З 8 квітня по 14 липня запаси в сховищах зросли на 60,5% – до 11 млрд 936,13 млн куб. м.

49,806 млн грн перерахував у січні-червні Фонд державного майна до державного бюджету від приватизації. Таким чином, виконання річного плану зараз становить лише 0,23% (план на 2018 рік – 21,3 млрд грн).

Отримав 1,9 млрд грн Національний банк у першому півріччі на погашення заборгованості по кредитах рефінансування неплатоспроможних банків. Ця сума складалася з коштів, що надійшли від реалізації Фондом гарантування вкладів заставного майна (активів) та коштів, отриманих з інших джерел.

Нову банкноту 20 гривень Національний банк готується запустити в грошовий оборот. 17 липня її презентували, а в оборот випустять восени.

В тренді
Пенсії у 2022 році підвищать п'ять разів – календар Мінсоцполітики
Українцям обіцяють нові підвищення пенсій

На 197,1 млрд грн Державна служба фінансового моніторингу в січні-червні поточного року виявила підозрілих операцій. Матеріали про такі операції спрямовані: в органи прокуратури – 88 матеріалів; Державну фіскальну службу – 114; органи Внутрішніх справ – 52; Службу безпеки України – 83; Національне антикорупційне бюро – 101.

Більше 26 млн грн заробило на продажі поїздок на картки КП "Київський метрополітен" в останній день перед зростанням вартості проїзду – 13 липня. Пасажири поповнили картки майже на 6 млн поїздок.

220,1 млн грн Міністерство аграрної політики і продовольства в рамках держпрограми часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів компенсує агровиробникам за вісім тваринницьких об'єктів.

17,7 млн тонн ранніх зернових і зернобобових намолотила Україна станом на 20 липня з 5,6 млн га (59% прогнозу за цими культурами) при врожайності 31,4 ц / га. Прогноз врожаю зернових в Україні на цей рік залишається в обсязі "60 млн тонн +". Урожай зернових в Україні в 2017 році склав 61,3 млн т.

Збільшилося в 1,4 рази в річному вираженні від'ємне сальдо зовнішньої торгівлі України товарами в січні-травні і склало 2054,9 млн дол., повідомила Державна служба статистики

749 млн зношених банкнот на суму 48 млрд грн Національний банк у 2017 році вилучив з грошового обігу. Більшість зношених складають банкноти низьких номіналів від 1 до 20 грн. Зокрема, банкнот номіналом 20 грн було вилучено 72 млн штук на суму 1,5 млр грн.

Зріс на 10% добовий обсяг транзиту російського газу по території України в ЄС – до 300 млн куб. м – через зупинку "Північного потоку" на двотижневий планово-попереджувальний ремонт.

891 тис. тонн зернових експортувала Україна з початку 2018/2019 маркетингового року (МР, липень-червень) і станом на 18 липня. У 2017/2018 МР (МР, липень-червень) експорт зернових склав 39,4 млн тонн.

54 пасажирських вагони Крюківський вагонобудівний завод (Полтавська обл.) поставить "Укрзалізниці" до червня 2019 року, запропонувавши на тендері їх за 1 млрд 520 млн 626,2 тис. грн, що менше очікуваної суми закупівлі на 11,88 тис. грн. У торгах також брав участь Харківський вагонобудівний завод, який пропонував вагони за очікувану суму.

Виявив 39 нелегальних пунктів обміну валют НБУ в ході перевірок у Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Рівненській, Харківській, Черкаській областях і в Києві. Інформація про нелегальні обмінники спрямована в правоохоронні органи.

22% від загального обсягу припливу прямих іноземних інвестицій в Україну в 2010-2017 рр. здійснені за рахунок коштів українського походження. Йдеться про так звані round tripping інвестиції – явище, яке означає виведення резидентами за кордон коштів, які потім повертаються в країну у вигляді ПІІ.

101,2 млн дол. зовнішнього боргу реструктуризує Київ з виплатою в 2021-2022 рр. – таке рішення ухвалила Київська міська рада. Воно є завершальним у процесі реструктуризації столицею зовнішнього боргу, розпочатого у 2015 році.

СВІТ

Україна, ЄС і Росія домовилися розробити дорожню карту для подальших зустрічей з обговорення транзиту російського газу через територію України. Про це йдеться в повідомленні міністерства економіки Німеччини за підсумками першої тристоронньої зустрічі в Берліні в рамках переговорів по транзиту газу. Новий контракт на транзит російського газу в Європу через територію України після 2019 року повинен відповідати європейському праву, вважає віце-президент Єврокомісії з енергетики Марош Шефчович.

Проти 6 осіб, причетних до незаконного будівництва Керченського мосту, Європейський Союз введе індивідуальні санкції.

30 млн дол. виділить Канада на фінансування нового проекту допомоги Україні, спрямованого на розвиток підприємництва, повідомила міністр з питань міжнародного розвитку та франкофонії Канади Марі-Клод Бібо.

До восьмирічного ув'язнення засудив південнокорейський суд колишнього президента країни Пак Кин Хе в зв'язку з тим, що вона витрачала державні кошти і втручалася в партійну діяльність. Крім того, їй доведеться заплатити штраф у розмірі близько 3 млн дол.

1230 кілометрів труб вже укладено по двох нитках газопроводу "Турецький потік", що становить 66% від загальної протяжності морської ділянки – повідомив "Газпром". Введення в експлуатацію газопроводу з двох ниток загальною продуктивністю 31,5 млрд кубометрів газу на рік намічено до 30 грудня 2019 року.

Знизило рейтинги Туреччини міжнародне рейтингове агентство Fitch, зазначивши посилення ризиків для економіки в умовах високої інфляції і ослаблення нацвалюти. Довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті знижений до "BB" з "BB +", в національній валюті – до "BB +" з "BBB-". Прогноз обох рейтингів – "негативний".

169 голів було забито в цілому на Чемпіонаті світу з футболу – 2018. До рекорду не вистачило всього двох м'ячів. Двадцять років тому у Франції і чотири роки тому в Бразилії забитих м'ячів було по 171 за турнір.

1,299 млрд дол. склала загальна трансферна вартість всіх 23 гравців збірної Франції на ЧС з футболу – 2019. Команда була лідером за цим показником, вона ж стала чемпіоном світу. Збірна Хорватії, яка зайняла друге місце, замикала топ-10 найдорожчих команд на ЧС (432,8 млн дол.).

Збільшилася на 5,2% в річному вираженні продажі автомобілів у Європейському Союзі в червні і досягли рекордного рівня для цього місяця, в той же час зростання за підсумками першого півріччя було слабшим, ніж роком раніше. Число зареєстрованих нових машин у 27 країнах ЄС (без урахування Мальти, дані по якій відсутні) в червні склало 1 млн 569 тис., йдеться в повідомленні Європейської асоціації виробників автомобілів (ACEA).

На загальну суму понад 43 млрд дол. на авіасалоні, що проходить в Фарнборо (Великобританія), авіабудівні компанії Boeing і Airbus вже уклали договори щодо постачання літаків. Найбільшою угодою Boeing стало замовлення від Jet Airways на поставку 75 вузькофюзеляжних 737 MAX 8 на загальну суму 8,8 млрд дол. до обліку знижок. Airbus також оформив угоду на 8,8 млрд дол. На продаж 80 вузькофюзеляжних A320neo, назва компанії-покупця не розкривається. За загальною кількістю замовлень на Фарнборо поки лідирує Airbus, який домовився про постачання 186 літаків. Boeing відстає зовсім незначно зі 175 замовленими літаками.

У 150 млрд дол. зараз оцінюється стан головного виконавчого директора інтернет-рітейлера Amazon Джеффа Безоса, за даними Bloomberg Billionaires Index. Тим самим він став найбагатшою людиною в сучасній історії з 1982 р, коли вперше був опублікований рейтинг найбагатших людей від Forbes.

3,4 млрд дол. пожертвував американський мільярдер та інвестор Уоррен Баффет на благодійність акціями своєї інвестиційної компанії Berkshire Hathaway. Близько 17,7 млн акцій були спрямовані в п'ять благодійних фондів. У минулому році він зробив аналогічну пожертву, тоді вартість акцій була оцінена в 3,17 млрд дол.

Продала третину держоблігацій США в травні Росія і вибула зі списку 33 найбільших власників держборгу Сполучених Штатів. У квітні Росія була на 22-му рядку рейтингу з облігаціями на 48,7 млрд дол. У березні обсяг американських казначейських паперів у Росії був удвічі більший, а в рейтингу вона посідала 16-е місце. Облігації продаються через побоювання росіян нових санкцій з боку США.

Зросли на 2% споживчі ціни в єврозоні в червні щодо того ж місяця минулого року. Темпи зростання прискорилися в порівнянні з травневими 1,9% і досягли позначки в 2% вперше з лютого 2017 року. Цільовий показник Європейського центрального банку для інфляції становить "трохи менше 2% в річному вираженні". Опубліковані в середу дані співпали як з попередніми показниками, так і з середнім прогнозом аналітиків. Посилення інфляції в єврозоні в червні пов'язано з прискоренням темпів зростання вартості енергоносіїв і продуктів харчування, які подорожчали на 8% (6,1% в травні).

Singapore Airlines очолила світовий рейтинг авіакомпаній World Airline Awards в 2018 році, свідчать дані опитування британської маркетингової компаній Skytrax. У минулому році цей авіаперевізник займав другу позицію. Зараз Singapore Airlines помінялася місцями з торішнім лідером Qatar Airways. На третій позиції залишилася ANA All Nippon Airways, на четвертій – Emirates. На п'яту сходинку піднялася тайванська EVA Air з шостого місця в 2017 році, в той час як Cathay Pacific опустилася на шосту позицію з п'ятої. Сьоме місце другий рік займає Deutsche Lufthansa, восьме – Hainan Airlines (в минулому році – дев'яте), дев'яте – Garuda Indonesia (десяте) і замикає десятку лідерів Thai Airways (одинадцятого).

На 0,1 процентний пункт нижче будуть в разі вступу в силу всіх оголошених до теперішнього часу тарифів, темпи зростання глобального ВВП в 2020 році, заявила глава МВФ Крістін Лагард, коментуючи результати аналізу, оприлюдненого фондом у переддень саміту глав фінансових відомств G20, який пройде 21-22 липня в Буенос-Айресі.

Повернути до федерального бюджету по 4 тисячі євро доведеться власникам електромобілів Tesla Model S в Німеччині, оскільки вони занадто дорогі, і державна програма субсидування автомобілів з електричним приводом не повинна була до них застосовуватися.

914 млн євро склали доходи футбольного клубу "Барселона" в сезоні 2017/18. При цьому операційний прибуток склав 32 млн євро, з неї чистого прибутку – 13 млн євро. До 2021 року каталонці планують подолати планку доходу в 1 млрд євро.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти