Україна почне отримувати газ зі Словаччини у вересні

29 квітня 2014, 08:26

Київ і Братислава хочуть об'єднати ГТС

Реверсніпоставкиприродногогазу з бокуСловаччини вУкраїнуплануєтьсярозпочати з 1 вересня2014 року,повідомили в "Укртрансгазі".

Підписаний упонеділокмеморандумпро взаєморозумінняміж "Укртрансгазом" іEustream asщодо забезпеченняреверснихпоставокгазувУкраїнупередбачає проведення заходівдляреалізаціїреверсуза двома варіантами,пише
"Дело".

Реклама

Перший варіант("малийреверс")передбачає організаціюфізичнихреверснихпоставокзі СловаччинивУкраїнунарівні22 млнкуб.мна добу.Поставки можутьбути розпочатіз 1 вересня2014 року,після завершення всіхтехнічних і організаційнихзаходів на територіїСловаччини.Фактичний обсягпоставки можебутизбільшено за результатамитестування системи.

Другий варіант("великийреверс")припускає проведенняпевнихконсультацій таюридичних дій,втому числі за участюкомпанії
"Газпром экспорт", яка виконує на сьогоднішній день роль посередника в пункті передачі газу на українсько- словацькому кордоні. Технічний обсяг реверсу за другим варіантом передбачає постачання в обсязі до 30 млрд куб. м на рік.

Крім того, меморандум передбачає співпрацю Єврокомісії, Eustream і "Укртрансгазу" з питання підписання стандартного операторської угоди про об'єднання сусідніх газотранспортних систем по всіх лініях газопроводу на кордоні України та Словаччини. Зокрема, операторську угоду про об'єднання сусідніх газотранспортних систем по лінії Вояни-Ужгород було підписано вже 28 квітня
.

Нагадаємо,операториукраїнської тасловацькоїгазотранспортнихсистемУкраїнита Словаччини- "Укртрансгаз" іEustream-28 квітня 2014підписалимеморандумпро взаєморозуміння щодореверснихпоставокгазу.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

Україна розраховує,що підписаннямеморандумустане першимкроком до здійсненняреверсуу великих обсягах.

Як повідомлялося, після заявросійської сторонипро істотне підвищенняціни на природний
газдляУкраїниз другого кварталу2014розширенняреверсуприродногогазу з бокуЄвропи єдля Києвавигіднимі необхідним.

"НафтогазУкраїни"з листопада2012 року початиімпорт природногогазуз Німеччиничерезтериторію Польщіза домовленостями зкомпанієюRWE.З квітня2013 рокупочалисяпоставкиприродногогазу з бокуУгорщини.Крімтого,ведутьсяпереговориз газотранспортнимиоператорамиСловаччинита Румуніїпро можливістьподачі природного газу доГТСУкраїни
.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти