Україна може поставити рекорд із закачування газу у 2020 році: хто зберігає у нас паливо

2 липня 2020, 19:07

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Попит з боку європейських клієнтів на використання українських підземних сховищ зростає

Перше півріччя 2020 року стало рекордним для роботи українських підземних сховищ газу (ПСГ) за останні роки, повідомили у пресслужбі "Укртрансгазу", котрий недавно оприлюднив показники за останній тиждень червня. За перші шість місяців 2020 року європейські клієнти закачали в українські газосховища 2,6 млрд куб. м газу, що більш ніж втричі перевищує показники минулого року.

Реклама

"Крім збільшення закачування газу власного видобутку, спостерігається значне зростання попиту з боку європейських клієнтів на використання українських ПСГ", – відзначили в компанії.

На кінець червня 2020 року в підземних сховищах "Укртрансгазу" накопичено понад 19,8 млрд куб. м газу. Це на 47%, або на 6,3 млрд куб. м, більше, ніж у 2019 році.

За останні десять років середній обсяг наповнення ПСГ в кінці червня коливався на рівні 12,4 млрд куб. м. Цьогоріч запас газу в сховищах вище середньої за останні десять років позначки майже на 60%.

Обсяг закачування газу в підземні сховища України в першому півріччі поточного року склав 6,5 млрд куб. м природного газу, що на 0,2 млрд куб. м більше, ніж в минулому році. Істотний внесок в наповнення вітчизняних газосховищ зробили іноземні трейдери. За шість місяців поточного року вони закачали 2,6 млрд куб. м газу. У порівнянні з минулим роком обсяг газу, що належить іноземним компаніям, в ПСГ збільшився втричі.

Реклама

Станом на 1 липня 2020 року в режимі "митний склад" вітчизняні компанії зберігали 1,3 млрд куб. м газу, що на 40% менше торішнього показника. У той же час цією послугою активно користуються трейдери з європейських країн і США. Станом на 1 липня 2020 року компанії-нерезиденти зберігали в режимі "митний склад" 3,6 млн куб. м газу (+ 253% до аналогічного періоду минулого року).

Для транспортування газу в режимі митного складу клієнти ПСГ, перш за все іноземні, все частіше використовують спеціальні тарифи на транспортування short haul, встановлені НКРЕКП для "Оператора ГТС" на початку цього року.

З початку року з використанням цього тарифу резиденти транспортували на "митний склад" 0,14 млрд куб. м газу. Нерезиденти закачали на митний склад з використанням спеціального тарифу з початку року 1,6 млрд куб. м, з них тільки за червень – 0,8 млрд куб. м.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки

"Ми очікуємо, що до початку сезону відбору газу українські підземні сховища будуть заповнені 25,5- 26,5 млрд куб. м палива. При цьому в 2020 році активний обсяг газу в ПСГ збільшиться до 20% порівняно з найвищим показником за останні десять років, якого було досягнуто в 2019 році – 21,8 млрд куб м. Якщо це завдання буде виконано, цей сезон закачування стане найпродуктивнішим за всю історію українських газосховищ", – зазначив Сергій Алексєєнко, генеральний директор "Укртрансгазу".

Поки Україна знижує транзит газу, імпорт блакитного палива в країну, навпаки, зростає. Так, за перше півріччя 2020 року Україна закупила у країн Європейського Союзу 7 млрд куб. м газу. Це на 24%, або 1,3 млрд кубометрів, більше, ніж в першому півріччі 2019 року.

Реклама

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що до кінця сезону Україна може поставити новий рекорд із закачування газу.

На 10 квітня "Нафтогаз" мав на своїх рахунках понад 3 млрд доларів і рекордні за 30 років обсяги запасу газу.

Як стало відомо 1 липня, залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку становили 75,7 млрд грн, що в 2,3 раза більше порівняно з показником на початок червня і є рекордним показником за всю історію. Високий показник коштів на Єдиному казначейському рахунку забезпечили дивіденди ПриватБанку в сумі 24,46 млрд грн і НАК "Нафтогаз України" на 39,6 млрд грн, які були перераховані в останній тиждень червня 2020 року.

Нагадаємо, Україна ще не готова для повернення до прямих постачань газу з РФ і має намір це робити тільки в рамках загальноєвропейського енергетичного ринку і за його правилами.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти