Україна і Молдова: експерт розповів, як налагодити економічне співробітництво

13 грудня 2019, 16:44

Євгенія Давиденко

Під час створення вільних економічних зон важливо уникнути ризиків ухилення від податків, наголосив фахівець

Україна запропонувала Молдові створити між двома країнами вільну економічну зону. Однак під час створення такої "точкової зони" зі спеціальним режимом митного та іншого оподаткування важливо законодавчо закріпити запобіжники від можливих ризиків. Про це сайтові "Сьогодні" розповів заступник директора Інституту міжнародних відносин Олександр Шнирков.

"У нас були такі зони в Донецькій області та в інших областях. Але вони ставали зонами ухилення від оподаткування. Тобто завозили продукцію без оподаткування, без мит на цю територію, а потім вивозили на основну територію України. Такі зони зараз не функціонують, їх прикрили саме через те, що було дуже багато порушень", – сказав він.

Реклама

Однак в інших країнах, наприклад у Китаї, такі зони показали свою дієвість. Тому за відповідних умов – із чітким визначенням параметрів такої зони з Молдовою, з дієвим інститутом контролю – спецрежим стимулюватиме національні виробництва.

"Це і розвиток складальних виробництв, і підвищення доданої вартості, – розповідає Шнирков. – Ті підприємства, які розташовуються в таких зонах, не платять певні види податків, наприклад мит, ПДВ, земельного – варіанти різні можуть бути".

Нагадаємо, в липні Київ відвідала глава попереднього молдавського уряду Майя Санду. На нашому сайті ви можете дізнатися, як пройшла її зустріч з українським президентом Володимиром Зеленським.

А перед цим Санду дала "Сьогодні" інтерв'ю, в якому поділилася планами на своїй посаді, а також розповіла, яким шляхом планує вести Молдову. Детальніше про це у відеосюжеті:

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти