Україна готується до Дня Незалежності, "євробляхи" почали штрафувати: підсумки тижня

Курс гривні впав до долара перед головним святом країни, а Трамп захотів купити Гренландію

Суспільство

Україна готується відзначати День Незалежності. За ініціативи президента України Володимира Зеленського в 2019 році не буде військового параду. А 300 мільйонів гривень, які повинні були піти на організацію параду, підуть на премії українським бійцям. Замість військового параду в столиці проводиться офіційна Хода Гідності, а також Марш Захисників України.

83% громадян України вважають себе патріотами своєї країни (майже стільки ж, як і в 2018 році), повідомила соціологічна група "Рейтинг" результати опитування, проведеного в серпні 2019 року. 11% опитаних не вважають себе патріотами.

Реклама

56% українців дивляться зараз у майбутнє з надією, в тому числі оптимістично налаштовані 36%. Такі дані опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з КМІС у період 8 – 20 серпня.

1671 правоохоронець загинувпри виконанні службових обов'язків за роки незалежності України. Такі дані наводить МВС. З початку проведення АТО на сході України загинули 455 осіб.

Досягне 148 кількість кінофільмів, знятих за три роки в Україні за підтримки урядових програм відродження національного кінематографа, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Реклама

Майже третина людей, що живуть в Україні з ВІЛ, не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Про це заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко. В результаті на сьогодні майже 123 тисячі українців отримують необхідне лікування, а близько 70 тисяч – не отримують.

Розпочато кримінальне провадження за фактом пожежі в одеському готелі "Токіо-Стар", де в ніч на 17 серпня загинули дев'ять осіб, ще 10 постраждали.

Набудуть чинності 1 жовтня 2019 року оновлені Державні будівельні норми (ДБН), що підвищують вимоги до пожежної безпеки в нових готелях.

Реклама

15 млн грн за програмою надання допомоги в придбанні житла для переселенців "50 на 50" залишаються неосвоєними. Про це повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука. За його словами, депутати місцевих рад в основному ігнорували участь в даній програмі.

Премії по 2 тис. грн з нагоди 28-ї річниці Незалежності України отримають військовослужбовці, які в 2019 році залучалися до виконання завдань у складі підрозділів Об'єднаних сил. По 1 тис грн отримають всі інші військовослужбовці.

11,9 тис. зразків озброєння і військової техніки поставлено Збройним силам протягом 2014-2019 років, а також 1,4 млн одиниць засобів ураження, повідомив міністр оборони Степан Полторак.

В Україні 96% вчителів потребують психологічної і юридичної підтримки, про що свідчить дослідження проекту "Pro.Школу". За даними опитування, проведеного експертами проекту, 88% вчителів ніколи не зверталися до психолога по допомогу, 91% потребують безоплатної правової допомоги, а 68% хотіли б знати, як вирішувати конфліктні ситуації з батьками і учнями.

Протягом 90 днів у 180-денний період можуть перебувати без віз у Північній Македонії українці з біометричними паспортами. Кабінет міністрів затвердив угоду з урядом Північної Македонії про умови взаємних безвізових поїздок громадян.

Буде підвищена з 1 вересня заробітна плата педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних і професійно-технічних навчальних закладів Києва, обіцяв мер столиці Віталій Кличко на Серпневій конференції педагогічних і науково-педагогічних працівників столиці.

Кандидатури глав Вінницької, Запорізької та Рівненської ОДА, запропоновані президентом Володимиром Зеленським, погодив Кабмін. На посаду керівника Вінницької ОДА запропонований Владислав Скальський, Запорізької – Віталій Турінок, Рівненської – Віталій Коваль.

Економіка

22 серпня вступили в силу жорсткі санкції за порушення правил ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією, відстрочені раніше з 22 травня, повідомила Державна фіскальна служба. Наприклад, в разі перевищення терміну доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення на 20-30 діб передбачений штраф у розмірі 85 тис. грн.

Послабив на 2 копійки до 25,06 гривень за долар національну валюту Національний банк на 24 серпня порівняно з попереднім банківським днем, 23 серпня. При цьому за тиждень – з 20 по 27 серпня – гривня по відношенню до долара зміцнилася на 12 копійок.

36,7 млрд грн чистого прибутку отримали платоспроможні банки за сім місяців 2019 року, в 3,7 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Основні чинники зростання банківського прибутку: зростання чистих процентних доходів банків на 19%; зростання чистих комісійних доходів на 16%; позитивний результат від переоцінки і від операцій купівлі-продажу – 10,6 млрд грн; низький обсяг відрахувань у резерви – 6,3 млрд грн проти 11,6 млрд торік.

Зріс на 5,5 пункту індекс споживчих настроїв в Україні в липні року в порівнянні з червнем – до 88 за 200-бальною шкалою, що є найвищим показником з серпня 2013 року, свідчить дослідження Info Sapiens. "Довіра до нової влади сприяє зростанню позитивних очікувань щодо розвитку економіки в цілому", – відзначили аналітики Info Sapiens.

Уряд схвалив кредит ЄБРР для компанії "Укргазвидобування" під гарантії уряду на суму 51,85 млн євро для збільшення видобутку газу. Кредит надається за ставкою місячного EURIBOR + 1% річних з одноразовою комісією 1% суми траншів, комісія за зобов'язаннями – 0,5%.

До 50% компенсації витрат на енергозбереження ОСББ зможуть отримувати за рахунок Фонду енергоефективності. Наглядова рада Фонду затвердила програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків. Уже з вересня ОСББ зможуть подавати заявки.

Скоротився на 1,11 млрд грн (на 1,3%) – до 86,18 млрд грн, портфель ОВДП іноземних інвесторів. Портфель ОВДП у власності українських банків також скоротився – на 2,14 млрд грн (на 0,6%), до 336,96 млрд грн. Обсяг ОВДП у власності Нацбанку залишився без змін. Портфель юросіб скоротився на 0,63 млрд грн (на 2,4%) – до 25,26 млрд грн, фізосіб – на 0,25 млрд грн (на 2,6%), до 9,36 млрд грн. В цілому портфель ОВДП зменшився на 4,12 млрд грн (на 0,5%) – до 794,82 млрд грн.

За ціною 65 млн доларів Україна буде поставляти Перу літаки Ан-178, які перемогли в тендері з визначення заміни літаків Ан-32Б, які зараз експлуатує національна поліція Перу. Але підсумки тендера поки не затвердив президент Перу.

Залишить без зміни, на рівні серпня, "Нафтогаз України" у вересні ціну на газ, що відпускається промисловим споживачам.

Рік малої приватизації приніс Україні 1,48 млрд грн. Відбулося 1142 успішних аукціони, на яких було виставлено 2812 різних об'єктів. У торгах взяли участь 2 317 учасників, що конкурували за кожен лот, що дозволило підвищити стартову ціну в середньому на 59,64%.

Склали 2,69 трлн грн обсяги доходів платників податків, що обслуговуються Офісом великих платників, за підсумками кампанії декларування в січні-червні, що на 4,2% перевищує показник за аналогічний період минулого року. Платники Офісу забезпечили 79,6% нарахувань податку на прибуток від загальних нарахувань по країні. Вони задекларували 19,5 млрд грн податку на прибуток, що на 1,9 млрд, або на 11,2% більше нарахувань за аналогічний період минулого року.

Вивела з ринку 104 піднаглядних установи Нацкомфінпослуг у першому півріччі, в т.ч. 42 фінансові компанії, 37 страхових компаній, 16 ломбардів, вісім кредитних спілок, шість лізингодавців і один недержавний пенсійний фонд.

Перевищили 215 млрд грн активи небанківських фінустанов на 30 червня, що на 14% більше, ніж на аналогічну дату 2018 року. При цьому загальні активи страховиків зросли на 8 млрд грн, або на 14%, в т.ч. компаній зі страхування життя – на 1,5 млрд грн, або на 13,6%, з ризикового страхування – на 6,5 млрд грн, або на 14,1%. Загальна вартість активів фінансових компаній зросла на 36,6%, НПФ – на 14%, кредитних спілок – на 2,8%, ломбардів – на 0,3%.

На 41,3 млрд грн кредитів видали за перше півріччя фінкомпанії, ломбарди і кредитні спілки, що на 43,9% перевищує показник аналогічного періоду минулого року. Лізингодавці уклали договори фінансового лізингу на 12,3 млрд грн (зростання на 11,1%). Фінансові компанії надали послуги факторингу на 23,9 млрд грн (зростання на 71%). Платежі по страхуванню життя склали 2,1 млрд грн (зростання 20,7%) і з ризикового страхування – 25,2 млрд грн (зростання 16,2%). Загальні страхові виплати склали 6,7 млрд грн (зростання 9,8%).

5,5 тис. аграріїв взяли участь в січні-червні в електронних земельних торгах, на яких вони можуть придбати право оренди на землі сільськогосподарського призначення державної власності строком на 7 років. Всього за перше півріччя за результатами електронних торгів були реалізовані права оренди 1385 земельних ділянок загальною площею 25 тис. гектарів.

17,4 млрд кубометрів газу вже знаходиться в підземних сховищах газу України, що є найбільшим показником з 2012 року. Як повідомили в Укртрансгазі, завершено закачування газу в чотири (з 10) підземні сховища в зв'язку з досягненням планових обсягів. Режим закачування триває на шести сховищах у середньодобовому обсязі 75 млн куб. м.

Погоджено міжнародний ветеринарний сертифікат для експорту м'яса птиці з України до Японії. Держпродспоживслужба очікує в 2019-2020 рр. відкриття ринків 24 країн для українських продуктів птахівництва.

Глава Державної митної служби Максим Нефьодов прогнозує повноцінний запуск свого відомства в кінці вересня: для цього Кабінет міністрів повинен покласти на службу виконання митних функцій.

Кабмін поклав на Державну податкову службу функції реалізації в країні податкової політики, що дозволить їй приступити до повноцінної роботи. До ДПС перейдуть функції і повноваження Державної фіскальної служби (ДФС) по адмініструванню ЄСВ, а також в сфері боротьби з порушеннями податкового законодавства.

Світ

Суд у Москві залишив всіх військовополонених українських моряків під вартою до кінця жовтня 2019 року. Московський міський суд розглянув апеляції четвертої групи: Юрія Без'язичного, Юрія Будзила, Володимира Лісового, Богдана Небилиці, Євгена Семидоцького і Андрія Ейдера.

Читайте також:

Відновилися роботи з порятунку паризького собору Нотр-Дам, який постраждав у результаті пожежі в ніч на 16 квітня. Поки немає точного архітектурного і реставраційного плану, ведуться тільки роботи по зміцненню стін і зводів. Реставрація почнеться в наступному році. Термінів її завершення зараз не називають, хоча раніше президент Емманюель Макрон пообіцяв, що Нотр-Дам буде відновлений через п'ять років.

Лише 23% жителів Німеччини підтримують збереження санкцій проти Росії, які були введення в якості покарання за війну проти України. Опитування, проведене інститутом YouGov в Німеччині, показало, що більше половини респондентів висловилися за скасування економічного тиску на Кремль: 21% сказали, що санкції потрібно скасувати негайно, 32% виступили за поступовий процес.

Зросла до 14% частка СПГ в обсязі газу, що поставляється до Західної і Центральної Європи, в період з жовтня 2018 року по серпень 2019 з 5% за той же період 2017-2018 років. Частка норвезького газу знизилася до 33% з 38% – це багаторічний мінімум. Частка "Газпрому" знизилася на 1 процентний пункт, до 32% – це перше зниження з 2014-2015 рр.

Відкрилася найбільша в світі велопарковка – на центральному вокзалі нідерландського міста Утрехт, вона розрахована на 12,5 тис. Перший день зберігання безкоштовний, далі – 1,25 євро на день.

Прем'єр-міністр Італії подав прохання про відставку президентові країни. У президента є три варіанти: сприяти створенню нової парламентської більшості, призначити технічний уряд або оголосити дострокові вибори.

600 млн доларів на рік президент США Дональд Трамп збирався запропонувати владі Данії за передачу Гренландії Сполученим Штатам. Скільки років Вашингтон збирався перераховувати такі суми Данії, ані слова. Уряд Данії і керівництво її автономії – Гренландії – раніше висловилися, що не мають наміру йти на цю угоду.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
57,36
56,30
52,66
25,59
57,49
54,99
52,01
24,98
58,05
57,61
49,56
27,54
59,00
57,00
51,90
26,23
59,09
57,29
55,09
27,48
61,88
59,41
55,49
27,54
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,79
25,21
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

64895.7

Dogecoin (DOGE)

0.12

Ethereum (ETH)

3522.31

Litecoin (LTC)

74.17

Ripple (XRP)

0.49

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти