Україна повинна відмовитися від антрациту з Росії – Гройсман

3 вересня 2018, 08:14

Ігор Сєров Ігор Сєров

Гірники готові видобувати мільйони тонн українського палива

Напередодні опалювального сезону в Україні залишається гострим питання власного палива для енергосистеми. Покищо наша країна продовжує імпортувати вугілля з Росії. Але з кожним місяцем зростають шанси на відмову від імпорту з країни-агресора – на українських шахтах вводять нові лави та збільшують видобуток вугілля. Активні дії в цьому напрямку почалися після того, як шахти, які видобувають вугілля марки "А" (антрацит), виявилися на окупованих територіях. Тоді Україна взяла курс на відмову від антрациту і переведення енергоблоків на вугілля марки "Г".

Реклама

Днями прем'єр-міністру Володимиру Гройсману показали на шахті ДТЕК ім. Героїв Космосу, в Павлоградському районі Дніпропетровської області, сучасне обладнання і технології. Тільки цього року вони допомогли видати на-гора понад 3 млн тонн вугілля. Гостю показали прохідницький комбайн і механізоване кріплення для лави (конструкція дозволяє зробити лаву не тільки безпечною, але й використовувати функціональне обладнання для видобутку вугілля). Також гірники продемонстрували прем'єру новітній очисний комбайн КА-200, який скоро вирушить у забій. Розроблявся він з урахуванням побажань шахтарів. Йому під силу добувати вугілля з пологих і похилих пластів товщиною від 0,8 до 1,25 м. Унікальність цієї машини в тому, що у неї вертикальні "шарошки" – так на шахтарському сленгу називаються барабани з зубами, що ріжуть пласт вугілля.

"Це підприємство – флагман вугледобувної промисловості і, думаю, є абсолютним орієнтиром для інших, зокрема для державних. Приклад в тому плані, як потрібно керувати, інвестувати і модернізувати галузь, щоб вона забезпечувала енергетичну незалежність нашої країни", – заявив прем'єр Володимир Гройсман після того, як поспілкувався з гірниками і побачив їхнє обладнання.

Ми запитали прем'єра, чи відмовиться Україна від імпорту російського вугілля. Прем'єр відповів:

"Українське вугілля марки" А "зараз знаходиться під окупацією на українському Донбасі. Ми повинні зробити все, щоб відмовитися від антрациту і максимально нарощувати видобуток вугілля марки "Г". До речі, на цьому підприємстві (шахта ім. Героїв Космосу. – Авт.) він також видобувається. Я скажу вам в цифрах. Ще декілька років тому ми використовували 9 млн тонн антрацитового вугілля. Сьогодні – 4,3 млн тонн, вдвічі менше. Цього року ми переведемо ще чотири енергоблоки на групу "Г". Наше стратегічне завдання – більше нових лав, видобуток українського вугілля. Сьогодні ми всі повинні синхронізувати – потужності, які переводяться на вугілля марки "Г" і видобуток вугілля".

У ДТЕК переконані, що відмовитися від імпорту вугілля – реальна перспектива для України.

"За 14 років компанія ДТЕК вклала в розвиток вуглевидобування 19 млрд грн. Це дозволило збільшити щорічний обсяг видобутку з 11 до 20 млн, – розповів" Сегодня "гендиректор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук. – На нашу думку, зараз критично важливо ввести правило: якщо є енергоблоки, які працюють на українському вугіллі, саме вони повинні бути в пріоритеті. Блоки, які працюють на імпортному вугіллі, повинні стояти. Це буде стимулювати як приватний, так і державний вуглевидобуток, це дозволить не витрачати до 400 мільйонів доларів щорічно, а вкласти ці гроші в український вуглевидобуток – в зарплати шахтарів і переоснащення галузі".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти