У Порошенка пояснили, навіщо АП доступ до реєстру відшкодування ПДВ

19 квітня 2017, 09:37

Адміністрація не зможе змінити податкові дані, запевняє Шимків

У зв'язку з поширенням у ЗМІ копії звернення заступника глави Адміністрації Президента України, секретаря Національної ради реформ Дмитра Шимківа до в. о. голови Державної фіскальної служби, оприлюднене офіційне роз'яснення позиції Адміністрації Президента України. Інформація опублікована на офіційній сторінці Шимківа в Facebook.

Реклама

"Під час засідання Нацради реформ 31 березня піднімалося питання відшкодування ПДВ, а також запуску електронного реєстру відшкодування податку на додану вартість. У процесі підготовки до засідання з'ясувалося, що далеко не завжди існує можливість отримати перевірену і оперативну інформацію щодо адміністрування податку, а також масштабів зловживань. За результатами обговорення президент доручив апарату РНБО вивчити ці питання і розглянути під час одного з таких засідань", – відзначають в АП.

Попередній аналіз публічного реєстру заяв на відшкодування ПДВ дозволив побачити такі приклади можливих зловживань, які вимагають додаткового аналізу і вивчення:

  • недотримання порядку черговості включення заяв про відшкодування ПДВ;
  • зміна дати укладення територіального органу ДФС з відшкодування;
  • порушення термінів узгодження сум відшкодування ПДВ;
  • значна кількість заявок, на відшкодування для яких є порушення термінів узгодження, або взагалі відсутні дані щодо перевірки ДФС.
  • надання тимчасові преференції з відшкодування одним компаніям перед іншими та інше.

"Більш того, навіть після запуску публічного реєстру заявок на відшкодування ПДВ ми продовжуємо отримувати сигнали про ризики ручного втручання, непрозорість та інші зловживання навколо адміністрування податку", – підкреслюють у Порошенка.

"Саме тому... було погоджено початок аналітичних робіт шляхом надання доступу до даних в режимі читання даних. Перед нами стоїть завдання запропонувати аналітичні інструменти, які дозволять в процесі роботи з великими даними ДФС виявляти моделі зловживань і маніпуляцій. Запропонована модель роботи унеможливлює внесення будь-яких змін в бази даних ДФС з боку Адміністрації Президента України", – уточнюють в АП.

Реклама

В тренді
ФОПам повернули карантинні 8000: закон про виплати набув чинності

Шимків додатково вказує, що проведення аналітичних робіт відбувається на окремому аналітичному сервері, на який копіюються дані з основного сервера ДФС, зворотне копіювання неможливе. Доступ до бази даних відбувається виключно в режимі читання даних.

Результати аналізу повинні бути представлені під час наступних засідань РНБО і Нацради реформ.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти