У "Нафтогазу" "відберуть" ГТС і сховища газу – постанова КМУ

12 червня 2014, 09:34

Будуть створені два публічних АТ "Магістральні газопроводи України" і "Підземні сховища України"

Кабінет міністрів погодив можливість створення публічних АТ "Магістральні газопроводи України" і "Підземні сховища України", 100% акцій яких перебуває у державній власності. Відповідне рішення закріплене постановою уряду № 172 від 4 червня 2014 р. про реформування системи управління єдиною ГТС України.

Згідно з документом, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Фонд держмайна і "Нафтогаз України" з "Укртрансгазом" зобов'язані розробити статути підприємств, забезпечити передачу цим АТ майна, яке використовується для забезпечення транспортування та зберігання газу, не підлягає приватизації та обліковується на балансі ПАТ "Укртрансгаз".

Міненерговугілля, ФДМ, НАК і НКРЕ також повинні підготувати законопроект про внесення змін до законодавчих актів щодо функціонування ринку природного газу країни, згідно взятих країною зобов'язань за договором про вступ до Енергетичного співтовариства.

Кабмін також рекомендував "Нафтогазу" і "Укртрансгазу" невідкладно вжити заходів щодо приведення договірних відносин транзиту природного газу через Україну відповідно до зобов'язань перед Енергоспівтовариства, зокрема, вимог Директиви 2009/73/ЕС (третій енергетичний пакет) про загальні правила внутрішнього ринку природного газу.

Крім того, профільне міністерство має вжити заходів щодо припинення виконання "Нафтогазом" функцій оператора єдиної газотранспортної системи і покласти їх на "Укртрансгаз".

Як відомо, "Укртрансгаз", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни.

Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході – 178,5 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи – 142,5 млрд куб. м, Молдову
– 3,5 млрд куб. м.

Реклама

В тренді
В Україні застиг курс долара, а євро все одно дорожчає: офіційний курс

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти