У Демчишина не відмовляються від ліквідації шахт, а звільнених гірників хочуть перевчити

23 квітня 2015, 12:26

У Міненерго пояснили, як бачать майбутнє вугільної галузі

Одним із завдань в рамках реформування вугільної галузі Міністерство палива та енергетики України ставить збільшення видобутку на державних шахтах, що дозволить знизити собівартість продукції. Про це йдеться в Програмі реформування роботи державних підприємств вугільної галузі України.

Реклама

У міністерстві зазначають, що передані в його управління шахти збиткові через відсутність реформування в останні 20 років, застарілих фондів, складних геологічних умов видобутку, обмеження експортного потенціалу у зв'язку з високим вмістом сірки у вугіллі, затримки в розрахунках та ухилення від оплати з боку кінцевих одержувачів.

"Надлишкова кількість адміністративного персоналу шахт і вугільних підприємств обтяжує собівартість. Оптимізація персоналу почнеться саме з них, ми будемо аналізувати кількість залучених людей по всьому виробничому ланцюжку. Курс на збільшення видобутку дозволяє зберегти роботу більшості шахтарів", – йдеться в документі.

Крім того, планується консервація та/або ліквідація держшахт, відпрацювання запасів яких економічно недоцільна. Звільнених працівників планується працевлаштуванні або перепідготовці.

Консервації підлягають п'ять шахт, ліквідації – шість.

Ліквідація буде відбуватися тільки після доопрацювання доступних запасів вугілля за умови збитковості діяльності шахт, які вичерпали ресурс.

Оптимізації підлягають 24 держшахти.

Реклама

Вона передбачає більш ефективну структуру управління, скорочення адміністративного персоналу та частини персоналу непрофільних та допоміжних підприємств.

При цьому міністерство не відмовляється від можливості приватизації держшахт.

Як повідомлялося, з 90 шахт, підпорядкованих Міненерговугілля, 35 шахт знаходяться на території, контрольованій владою України. 55 шахт (у тому числі всі шахти, які видобувають вугілля антрацитної групи) розташовані на території Донецької та Луганської областей, контрольованої бойовиками.

Нагадаємо, вчора страйкуючі шахтарі провели мітинги під Верховною Радою, Адміністрацією президента і Кабміном. Сьогодні гірники знову прийшли до Верховної Ради. Люди вимагають не закривати шахти, врятувати галузь і відправити у відставку главу Міненерго Володимира Демчишина.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти