Тренди бізнесу в світі: від енерготканини до турбокави

8 жовтня 2016, 08:28

Христина Коновалова

За бугром компанії активно впроваджують приємні бонуси і використовують новації

Український бізнес, намагаючись втриматися на плаву, активно підхоплює інновації, що підкорюють світ. Креативні підприємці закуповують 3D-принтери, щоб друкувати упаковку і прикраси, стають все більш популярні квадрокоптера, які можуть переносити посилки, робити фото- і відеозйомку. Тенденція ця, на думку експертів, продовжиться: бізнес буде шукати натхнення у віртуальній реальності, штучному інтелекті і робототехніці, не забуваючи про альтернативну енергетику і екологічних товарах. "Можливості віртуальної реальності можна використовувати в туризмі, спорті, мистецтві. Наприклад, побачити дизайн ремонту квартири з меблями і декором в 3D-форматі", – говорить економіст Андрій Забловський. "Сегодня" з'ясувала, якими ідеями повниться світ – від кульбаб до розумних футболок.

Реклама

Тримаємо кадри: креативні бонуси

У будь-якому секторі бізнесу йде жорстка боротьба за розумних і досвідчених співробітників. І криза посилила ці тенденції, змусивши боротися за цінні кадри не тільки грошима, а й бонусами. У айті-індустрії, як виявилося, роботодавці вміють креативити настільки нестандартні "плюшки", що представникам традиційних професій, вчителям або продавцям, залишається тільки заздрити. Отже, чим за кордоном намагаються утримати кадри і підвищити ефективність співробітників? Перелік достаточшо широкий: комфортний офіс, висока зарплата, медстраховка, безкоштовна їжа, кімнати для сну, і навіть апарати з видачею цукерок.

ДІТИ. За кордоном молодому фахівцеві можуть покрити витрати на народження дитини або на заморозку яйцеклітин! А ще оплачують консультування молодих батьків – щоб ті за індивідуальним планом могли комфортно повернутися в робочий графік. Цікава також практика організовувати в офісах сеанси акупунктури, причому не відходячи, так би мовити, від робочого місця. Також в компаніях можуть надати оплачувану декретну відпустку в середньому на рік – як для тат, так і мам. Крім того, роботодавці готові оплачувати, в разі необхідності, послуги нянь і доглядальниць. А які подорожують матері, що працюють в конкретній компанії, можуть розраховувати на нічну доставку грудного молока.

ВІДПОЧИНОК. Роботодавціготовіоплачуватисвоїмспівробітникам,які прагнутьдо самоосвіти,покупкуелектроннихкниг,занятьз тімбілдінгуііншимкурсампосаморозвитку,атакожпоходивкіноінавітьподорожі.Щоцікаво:під часпереглядуфільмувкінотеатріпрацівникиможутьбезкоштовноотриматипопкорнішипучку!АвСШАєкомпанії,яківліткубезкоштовнобалуютьпрограмістівморозивом,вафлямиабоіншою смакотою.

Реклама

ГРОШІ. Уайтікомпаніяхготовіпідтриматиспівробітниківівскрутну хвилину:дружинупомерлогоспівробітникаможутьвиплачувати50%зарплативперіоддесятироків.Ащеможутьщорічновидаватипо$ 1000,щобайтішникивитрачалицікоштинаблагодійніцілі.Єтакожфірми,якіплатятьновимспівробітникамтакзваніпідйомніврозмірі$5-10тис.Аякщовкомандуприходятьособливоцінніспівробітники,тоісумапідйомнихможебутиістотновище.

Одяг, який виробляє електрику

Американськівченіоднимизпершихпочали перейматисяпроблемоюглобальногопотепління,івжедавновсімасиламинамагаютьсярозробитиальтернативніджерелаотриманняелектрики.Усвоїхекспериментахвонидійшливжедотого,щорозробилиунікальнийодяг:вінвиробляєелектроенергіюзтеплаодягненоївцей одяглюдини.

Як це працює, запитаєте ви? Все просто: одяг для збору енергії, товщиною до двох міліметрів, складається з матеріалу, що проводить тепло, який прилягає до шкіри людини і забирає тепло. Цей матеріал покритий спеціальним полімерним шаром, який передає тепло в невеликий і легкий теплоелектрогенератор. Технологія вже дозволила вченим розробити спеціальні футболки, де теплоенергогенератор безпосередньо знаходиться на плечі, і, чим активніше працює людина (наприклад, йде, біжить, рубає дрова), тим більше енергії може генерувати накопичувач. Поки генератор може заряджати тільки кишенькові пристрої, які здатні відслідковувати стан людини – її серцебиття, тиск, напади астми. Але в майбутньому енергогенеруючі костюми будуть заряджати і звичайні гаджети – плеєри, мобільні телефони та е-книги.

Німці пропонують їхати на кульбабах

В тренді
На казино в Україні чекають податкові послаблення, а ліцензії можуть подешевшати втричі
Реклама

Світвсеактивнішезахоплюютьекотехнології.Напевно,саметомуодинзнімецькихвиробниківшинвжедо 2025 рокуплануєвиготовлятидо10%своєїпродукціїз...сокукульбаб!Укомпаніївідзначають:цейпроривставможливийзавдякиекспериментамселекціонерів,якізмоглививестикульбабизвисокою часткоювиходунатуральногокаучуку."Зкульбаббуливиготовленіневеликіпартіїшин.Їхтестуванняпоказало,щотакагумане гіршевиготовленоїзстандартногокаучуку",-зазначаютьавторирозробки.

Розумний будинок буде стежити за здоров'ям

Іноземціприділяютьвсебільшеувагисвоємуздоров'ю.Цютенденціюне моглиобійтиіу високотехнологічномубудівництві:теперновірозумні будинкивміютьконтролюватинавітьстансвоїхмешканців!У всякомуразі,саметакежитлона69квартирхочутьзвестивБерліні.Згідно із задумомрозробників,обладнаннябудинкубудевідслідковуватироботусерця,температурутілата іншіважливіхарактеристикилюдськогоорганізму,авекстренихситуаціяхрозумнийбудинокзможесамвикликатишвидкудопомогу.

Планується,щобагатоквартирнийбудинокбудеобладнанийсонячнимибатареями,тепловиминасосамиііншими"зеленими"технологіями.Абезпосередньовсамихквартирахвстановлятьнайсучаснішутехніку:холодильникибудутьсамістежитизанаборомпродуктівізамовлятиїхвнайближчомумагазині,ателевізійніекрани-нагадуватипро важливі справи.Такийбудинок,кажутьавториідеї,виявитьсякомфортнимдлялітніхлюдей.Заселитисясюдиможнабудевжевлітку2018го.

Перший велосипед для сліпих

Реклама

Німці розробили велосипед для сліпих людей. Це електричний триколісний транспорт, де частково використана інвалідна коляска, а також впроваджені датчики відстані і голосова система. Автором ідеї став житель Ганновера Матіас Фукс, який втратив зір у 12 років і все життя мріяв про те, що зможе самостійно пересуватися на велосипеді. У реалізації мрії Матіусу допомогли друзі, які зібрали транспортний засіб. Правда, поки велосипед далекий від досконалості, оскільки вельми громіздкий. Чи планує Фукс модернізувати апарат, невідомо.

Кава опівнічників: випив – і 18 годин не спиш

У наші дні, коли людина витрачає на роботу в рази більше часу, ніж раніше, а на сон його практично не залишається, виникла необхідність в напоях, здатних подовжити тривалість продуктивного неспання. Так, австралійці придумали кави з забезпеченим ефектом 18-годинного безсоння. Як пояснює власник кафетерію і автор ідеї Стів Бенінгтон, таку каву в 80 разів сильніше звичного еспресо, і ті, хто його вживають, можуть не спати по три дні поспіль! "Вариво під назвою "Вишибала" складається з чотирьох еспресо, льоду і холодної кави, яке буде тримати в тонусі 18 годин. Звичайна чашка кави містить близько 63 мг кофеїну, цей напій – 5 г! При тому, що денна норма для людини – 400 мг. Бариста завжди попереджає клієнтів, що "Вишибала" становить небезпеку для організму, але здорові люди можуть випробувати його на собі", – каже Бенінгтон. Важливо пам'ятати: такий напій протипоказаний людям з високим тиском, захворюваннями серця, а також вагітним жінкам і дітям.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти