Транш МВФ в цифрах: на кожного українця припадає 230 доларів боргу

5 квітня 2017, 08:08

Олександр Панченко Олександр Панченко

За роки співпраці з фондом Україна позичила $ 26 млрд. Експерти: повертати будемо довго

Українаотримаєдокінцяроку$4,4 млрдкредитувідМВФ,якщовиконаєумовиновогомеморандумуібудепродовжуватидемонструватирезультатиреформ.Першийвцьомуроці$1 млрд,виділенняякогонамрададиректорівМВФсхвалила3 квітня,має надійтиднями,стверджуєкерівництвоНацбанку."Сегодня"згадалавсюісторіюспівпраціУкраїнизМВФ,починаючиз 1994 року.Виявилося,що85%позикуФондууряд набравзаостанні10роківіповернутиїхбудескладно-не вистачаєможливостейдержбюджету.

Реклама

ЧОМУ ПОЗИЧАЛИ. Остання,чотирирічнапрограмафіндопомогиМВФпередбачаєотриманняУкраїноюв2015-2018рр.$17,5 млрд,зяких,зурахуваннямостанньоготраншу,виділенамайжеполовинаабо$8,7 млрд.Переглянутийвчерговийразмеморандумспівпраціміститьбільше 10"маяків"абоумов,якімиповиннівиконатиітодіотримаємовцьомуроціще$3,4 млрдрівнимичастинамищоквартально.

Головні "маяки" – це реформа пенсій (поки без підвищення пенсійного віку. – Авт.), приватизація найбільших об'єктів держвласності (більше 30 підприємств), введення ринку землі, боротьба з корупцією. "Повинні отримати $ 4,4 млрд в 2017 році, тобто більше $ 1 млрд в квартал, – говорить економіст Іван Нікітченко. – За останнім траншем у нас сталася затримка, тому наступний $ 1 млрд повинні отримати в II кварталі. Транші МВФ призначені для вирівнювання платіжного балансу, підтримки золотовалютних резервів (ЗВР) країни. Країна змушена покривати дефіцит валюти зовнішніми позиками. А оскільки під час кризи приватні інвестори бояться давати в борг або готові дати під дуже великі відсотки (10% річних і більше), залишається МВФ, у якого ставки приблизно втричі нижче".

_01_203

ЯК ВІДДАМО.Президент Украналітцентру Олександр Охріменко підрахував, що поки Україна більше бере у МВФ в борг, ніж розраховується за колишніми позиками. "Всього з урахуванням того, що ми вже віддали, Україна повинна понад $ 11 млрд. Можливостей бюджету недостатньо, щоб без нових запозичень розрахуватися зі старими, причому це стосується не тільки МВФ, але і інших фінустанов, – роз'яснює Охріменко. – $ 1 млрд важливий для того, щоб пішли інші позики та допомога: 600 млн євро від ЄС, $ 1 млрд від Світового банку плюс гроші від США та інших країн всього на суму $ 3,5 млрд. Це допоможе поступово, протягом 5-10 років, розрахуватися з боргами, але знадобиться ще реструктуризація після 2019 року".

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Главаопозиційного урядуБорисКолесніков незгоден:"ПостійнароботазМВФ-цечервоне світлодляінвестора,а незелене.Якщомирокамизаймаємогрошііне можемо"зістрибнути"звалютноїголки,значитьніякіінвестиціївУкраїнуне прийдуть".Требареанімуватиекономіку,ане братикреіти.До речі,кожензнасвжевиненМВФ7300 грн.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти