Лещата для боржників: аліментників в Україні примусово влаштовують на роботу

13 лютого 2019, 15:25

Журналісти з'ясували, що загрожує тим, хто продовжує ухилятися від сплати боргу


 

Реклама

В Україні тепер примусово влаштовують на роботу боржників з виплат на утримання дитини. Журналісти "Сегодня" з'ясували, як в таких випадках підбирають вакансії і що загрожує, якщо ігнорувати роботу.

Харків'янка Наталія з жахом згадує 10 років спільного життя з першим чоловіком, який піднімав на неї руку. У цьому шлюбі у пари народилася дочка, але після розлучення колишній чоловік Наталії відмовився платити аліменти.

Таких злісних неплатників в Україні нарахувало 108 тисяч. Щоб вони розраховувалася з боргами, Міністерство юстиції спільно зі Службою зайнятості запровадило програму, за якою боржників примусово влаштовують на роботу.

"Переважно на даний момент затребувані більше робітничі професії, але в принципі можна знайти роботу майже в кожній сфері", – говорить заступник голови Держслужби зайнятості Роман Криган.

Якщо аліментник пропонують піти в двірники, продавці або будівельники, а потрібної кваліфікації немає, то "здобувача" безкоштовно перевчать.

Реклама

Читайте також: Київський боржник з аліментів виплатив 1,6 млн гривень

А ось якщо боржник і після працевлаштування не буде платити аліменти, його можуть притягнути до відповідальності на два роки і відправити за ґрати. Актуальні й попередні засоби примусу, наприклад, пеня.

"Якщо у людини борг перед дитиною – понад рік, то сума автоматично перераховується в бік збільшення. Пеня – плюс 20%. При чому другому з батьків не треба бігати до суду і чекати рішення", – розповів міністр юстиції Павло Петренко.

У разі, коли термін заборгованості перевищує два роки, пеня становить 30%, три роки – 50%.

Таким чином, за п'ять років колишній чоловік Наталії заборгував дочці 55 тисяч гривень. Тому нову ініціативу від держави жінка сприйняла позитивно. Якщо виявиться, що її екс-чоловік влаштований неофіційно або отримує зарплату в конверті, держава встановила кінцевий розмір штрафу ще й роботодавця – на 11 тисяч гривень, а після – буде регулярно перевіряти цю фірму.

Нагадаємо, в 2018 році держава стягнуло з аліментників понад 4,5 млрд гривень – удвічі більше, ніж було в 2017 році. В цілому з моменту прийняття закону про захист прав дітей понад 20 тисяч батьків виплатили свій борг Це 12% від загальної кількості.

Реклама

В цілому в Україні були ухвалені два пакети законів, які забороняють тим, у кого є піврічна заборгованість в оплаті аліментів, виїжджати за кордон, використовувати зброю, водити авто і обіймати керівні посади на державній службі. Ці санкції діють уже рік. Сайт "Сегодня" з'ясував, як карають неплатників аліментів та наскільки це дієво.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти