ТЕС ДТЕК можуть заощадити 1,7 млн тонн вугілля на рік завдяки енергоефективності

31 жовтня 2017, 13:23

Проект впровадження системи енергоменеджменту на теплоелектростанціях передбачає три етапи

На теплових електростанціях ДТЕК Енерго виконаний перший етап впровадження системи енергоменеджменту – зовнішній аудит. Високий рівень професійної підготовки і загальну системність роботи відзначили консультанти ДТЕК ЕСКО і TÜV SÜD. Вони підготували 90 рекомендацій для ТЕС, які необхідно виконати при впровадженні міжнародного стандарту енергоменеджменту ISO 50001.

Реклама

Проект впровадження системи енергоменеджменту (СЕнМ) на теплоелектростанціях ДТЕК Енерго стартував у травні 2017 року і передбачає три етапи:

  • навчання персоналу і зовнішній аудит;
  • розробка проектів регламентації СЕнМ;
  • впровадження регламентації і сертифікація СЕнМ щодо ISO 50001.

В рамках першого етапу понад 100 співробітників ТЕС пройшли навчання енергоменеджменту та енергоаудиту, розробили програми енергоефективних заходів.

"Перший аналіз показав, що на всіх ТЕС присутні елементи системи енергоменеджменту, які необхідно об'єднати, уніфікувати і закріпити юридично, формалізувати відповідальність і стимули для економії енергоресурсів. Якщо станції виконають всі рекомендації, то на початку наступного року можуть пройти міжнародну сертифікацію", – розповів голова департаменту енергоефективності TÜV SÜD Павло Петрик.

В тренді
Купити паску чи спекти самому: як вигідніше зібрати великодній кошик

"За умови підвищення енергоефективності всіх наших теплоелектростанцій на 10% ми зможемо заощадити до 1,7 млн. т вугілля на рік. Це можна порівняти з об'ємом спалюваного палива усіма ТЕС ДТЕК в жовтні", – говорить директор з генерації електроенергії ДТЕК Енерго Сергій Куриленко.

Реклама

За його словами, енергоефективні заходи підвищать надійність обладнання і поліпшать екологічні показники станцій.

"Досягти такої економії цілком реально. Про це говорить досвід енергосервісних проектів, реалізованих ДТЕК ЕСКО. Наприклад, 61% електроенергії на роботі насосів економить Центральний ГЗК Метінвест після установки перетворювачів частоти. 58% електроенергії на роботі мережевого насоса після його модернізації економить ДТЕК Ладижинська ТЕС. 90,5% економії електроенергії досягнуто після модернізації системи освітлення на ДТЕК Добропільської ЦЗФ. Проведення внутрішніх енергоаудитів навченими співробітниками ТЕС вже дозволило визначити близько 40 типових проектів, які можна реалізувати за допомогою енергосервісу", – розповів директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма. Він також зазначив, що наступного року планується розпочати проект впровадження СЕнМ на шахтах і вугільних збагачувальних фабриках ДТЕК Енерго.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти