Теракти і біженці посилили ризики у світовій економіці – МВФ

5 квітня 2016, 11:04

Глава Фонду Крістін Лагард закликала об'єднати зусилля різних країн

Відновлення світової економіки продовжується, проте багато ризиків посилилися, і для забезпечення стабільного тривалого зростання потрібні рішучі заходи. Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард.

Реклама

"Хороша новина полягає в тому, що відновлення триває, зростання йде, ми не перебуваємо в стані кризи. Не занадто гарна новина: відновлення залишається занадто повільним, надто нестійким, і ризики посилюються", – сказала Лагард у Франкфуртському університеті імені Гете.

За словами Лагард, яка очікувалася "ротація зростання" від країн, що розвиваються до розвинених так і не відбулася, тоді як негативні чинники проявляються все значніше. З економічної точки зору можна говорити про кризову спадщину в розвинених країнах, підвищеної уразливості emerging markets, уповільнення зростання світової торгівлі, підвищення ринкової волатильності, зрослі ризики світової фінансової стабільності. При цьому економічні ризики доповнюються соціально-політичними проблемами: терактами, епідеміями, зростанням кількості біженців, зазначила вона.

"Ми знаходимося в стані бойової готовності, а не тривоги, – підкреслила глава МВФ. – Якщо центральні банки і регулятори зможуть протистояти викликам і діяти спільно, то позитивний вплив на світове довіру і світову економіку буде істотним".

Лагард бачить необхідність рішучих дій відразу за трьома напрямками. По-перше, потрібно прискорена реалізація структурних реформ, узгоджених в рамках G20 і в інших форматах. По-друге, податково-бюджетна політика повинна сприяти зростанню, для цього слід підвищувати ефективність та інноваційність держвидатків; у деяких держав є можливості розширення таких заходів, якими не слід нехтувати, вважає глава МВФ. По-третє, не можна забувати і про стимулюючу грошово-кредитну політику, яка відіграла неоціненну роль у відновленні економіки.

В тренді
Зростання цін уповільнилося, а долар застиг – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

На думку Лагард, всім країнам варто зміцнити співробітництво на регіональному та міжнародному рівні, а також підготувати плани дій на випадок реалізації песимістичних сценаріїв.

Як очікується, МВФ погіршить прогнози зростання світової економіки в квітневому випуску World Economic Outlook (WEO), який буде оприлюднений на наступному тижні. Поточна оцінка МВФ на 2016 рік дорівнює 3,4%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти