Тарифи, пенсії, курси валют і ціни: що змінилося за тиждень

15 грудня 2018, 10:35

Скільки витратимо на Новий рік і як виростуть тарифи на опалення в 2019

Якимбудекурсдоларавнаступному році,наскількисамезростуть пенсіїтаякне платитизарозмитненняавтомобілівз іноземноюреєстрацією-читайтевспеціальномуматеріалісайту"Сегодня".

  У скільки обійдеться святкування Нового року

Реклама

ЕкспертиАсоціаціїіндустріїгостинностіз'ясували, скільки українціготовівитратитинаНовийрікЯквиявилося,багато хто намагаєтьсязаощадити,вирішившинікуди нейти з домунасвята.

1544701912.4877

Третинаопитанихначастування,алкогольіподарункизаклалименше 600гривень.Приблизностількижзаявили,щовіддадуть1700 гривень.

Коженп'ятийготовийвикластинасвяткуваннядо 2000тисяч гривень.Атих,хтоплануєповеселитисянасумуот 2000до 8000тисяч -більше8%.

Реклама

Прицьомудвітретиниукраїнців,щобскоротитивитрати,готуютьсязустрічати2019вдома.

Нагадаємо,щоцінинатрадиційніноворічнічастуваннязминулогорокузрослина20%.Делікатесиврозрахункувраховувалисяокремовідосновнихстрав,аалкогольувійшовв"чек".ПрицьомувКиєвіноворічнийстілдорожче,ніжвсередньомупоУкраїні.

Скільки будемо платити за новими тарифами за тепло

Як стало відомо 11грудня,в Україніпідвищилитарифинаопалення.Найсерйознішеподорожчаннячекаєодеситів.

Національнакомісія,що здійснюєдержрегулюваннявсферіенергетикиікомунальнихпослуг(НКРЕКУ),затвердилапідвищеннятарифівнатеплоз 1 січня.

Подорожчанняскладевід12до30%залежновідрегіонуіпідприємства-постачальника:

Реклама

Вінницькаобласть-17,9-20,1%;

Дніпропетровськаобласть-16-18%;

Донецькаобласть-12%;

Запорізькаобласть-19-20%;

Івано-Франківськаобласть-на18%;

Кам'янець-Подільський-19,3-19,4%;

Київськаобласть-19%;

Львівськаобласть-17-19%

Миколаївськаобласть-19-21%

Одеса-30%

Полтавськаобласть-19%

Рівненськаобласть-18%

Рівне-28,1%

Сумськаобласть-17-24%

Харківськаобласть-18%

Хмельницькаобласть-18-19%

Черкаськаобласть-14,6-21%;

Чернігівськаобласть-16%
.

--1_77

На скількисамезростуть тарифинаопаленнядляукраїнців,  читайтевспеціальномуматеріалісайту"Сегодня".

Як будуть підвищувати пенсії в 2019 році

Втім,єіхорошіновини.Якповідомиввіце-прем'єр-міністрПавлоРозенко, зростанняукраїнськихпенсійскладе до 40%.  Віннагадав,щопенсіївУкраїнібудутьщорічнопідвищуватисявавтоматичномурежимі.

"В середньому від 17% до 40% будуть рости пенсійні виплати. Це буде робитися незалежно від будь-якої влади", - заявив Розенко в ефірі одного з українських телеканалів.

Він підкреслив, що з 1 січня 2019 року перерахована пенсія військовим пенсіонерам. Це підвищення стосуватиметься приблизно півмільйона осіб.

Наступний етап – це підвищення пенсій з 1 березня 2019 року, т.зв. "осучаснення" з урахуванням інфляції. За розрахунками уряду, ця індексація торкнеться приблизно 10 млн осіб.

"Потім у березні щорічно буде проводитися автоматичне осучаснення всіх пенсій", – зазначив Розенко.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман пояснив, як виростуть "мінімалка" і пенсії в 2019 році. Індексація буде проводитися за новою формулою – пенсії повинні бути проіндексовані "на коефіцієнт, який відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік і 50% показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески". Також глава уряду пообіцяв провести монетизацію субсидій
.

  Яким буде курс долара в Новому році

Реклама

Відповідьнаживотрепетнепитання: якого курсудоларачекатив 2019 році,вкоментарісайту"Сегодня"давекономістОлегПендзин.ПідНовийрікукраїнцямвартоочікуватитрадиційногопадіннякурсугривніізміцненнядолара,аосьв 2019 роціситуаціябудене такоюпередбачуваною.

"ПідНовийрікмибудемоматикурсдолараприблизно28,4-28,5.Іпов'язаноцезтим,що,якправило,щорокувгрудніздійснюєтьсядоситьвеликийобсягвиплатздержавногобюджетузавиконаними договорамипротягомроку.З одногобоку,за господарськимибюджетнимидоговорами,з іншого-влистопадімималирекордніпогашенняподаткунадоданувартість,вгруднібудете ж саме.Узв'язкузцимгривняподешевшає",-говоритьПендзин.

Ослабленнягривніпродовжитьсяівсічні,вважаєексперт.Цебудеобумовленотим,щоекспортериотримаютьпершувалютнувиручку2019року востанній декадісічня,атоіна початку лютого.

Такимчином,до лютогогривняпродовжитьпадати,адолар-зміцнюватися.Улютомукурсстабілізується.

"До лютого ми будемо мати курс 28,7 або 28,8. І потім він стабілізується на цьому рівні і буде утримуватися до травня-червня. Але вибори-2019 трохи змінять цю ситуацію. І гривня може посилюватися трохи раніше. Учасники передвиборного процесу будуть завозити сюди долар і витрачати велику кількість грошей, щоб виконати завдання передвиборних кампанії. Я думаю, що гривня може посилюватися в травні або навіть в квітні. А далі, восени, почнуться ті ж процеси, які повторюються вже років п'ять-шість. Така динаміка повторюється з року в рік", – підсумовує Пендзин.

  Як не платити за розмитнення автомобіля на "бляхах"

"Євробляхери" знайшлиновийспосібне платитизарозмитнення.  Фокуспростий:власникиавтомобілівз іноземноюреєстрацієюмасовостаютьнатимчасовийконсульськийоблікприГенконсульствіУкраїнизакордоном.Про цеповідомилакерівникаконсульськоговідділупосольстваУкраїниу ВаршавіСвітлана Криса.

За її словами, це результат введення в дію з 25 листопада законів, якими змінені правила оподаткування та ввезення на територію України транспортних засобів.

Стати на тимчасовий консульський облік за кордоном можуть власники річних віз, а також ті, хто має дозвіл на тимчасове та постійне проживання в Польщі. Це дозволяє українцям здійснювати багаторазовий (кожні п'ять днів), а також транзитний (до 10 днів) перетин кордону, а також право на перебування такого автомобіля в Україні без виїзду за кордон до 60 днів.

Інше питання, що масовий наплив "євробляхерів" дуже ускладнює роботу генконсульств, відволікаючи їх від більш важливих консульських дій. Дипломат зазначила, що зараз щодня з ночі під консульським відділом у Варшаві збирається до 300 осіб, бажаючи негайно стати на консульський облік, в той час як за день відділ максимально може прийняти приблизно 150-160 осіб
.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти