Тариф на електроенергію потрібно встановити на економічно обґрунтованому рівні – ЗМІ

12 грудня 2019, 19:36

Ціни на електроенергію для населення в Україні не змінювали з 2017 року

Тариф на електроенергію для населення, яке споживає понад 500 кВт·год, треба підняти до економічно обґрунтованого рівня. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Багаті теж плачуть: з кого влада почне підвищення тарифів на електроенергію".

Реклама

Видання нагадало, що тарифи на електроенергію для населення в Україні не змінювали з 2017 року і на сьогодні вони є найнижчими в Європі. Але за низьку вартість струму українці в кінцевому підсумку платять зі своєї кишені, розраховуючись за вироблену промисловістю продукцію – низьку ціну е/е для населення дотують коштом промислових виробників.

"В Україні е/е для населення в два рази дешевша, ніж для бізнесу. Через це викривлення ціни на ринку (перехресне субсидування) промислові споживачі змушені закладати високі витрати на е/е в вартість своєї продукції. Отже, громадяни платять за "дешеву" електрику в більш високій ціні товарів і послуг", – повідомляється в матеріалі.

Тому зараз влада має намір почати розв'язання проблеми перехресного субсидування, підвищуючи тарифи для тих, хто споживає великі обсяги електроенергії.

"У Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища вважають, що ціну треба підвищити для тих, хто витрачає на місяць понад 500 кВт·год. Якщо влада узгодить цю ініціативу, тариф збільшиться з 1,68 грн до 2,88 грн/кВт·год. Але збільшення торкнеться тільки того обсягу, який перевищує 500 кВт·год. Перші 100 кВт·год, як і раніше, поки будуть коштувати 90 коп/кВт·год, а обсяг 100-499 кВт·год залишиться в тарифі 1,68 грн/кВт·год. По суті, з'явиться третій тариф для преміального споживача", – повідомляє видання.

Реклама

За даними Міненерго, частка таких споживачів серед усіх домогосподарств становить 3,6%. При цьому вони споживають 17% всього обсягу е/е, яку використовує населення. За словами міністра енергетики Олексія Оржеля, в групу понад 500 кВт·год входять або дуже забезпечені люди, або ті, хто, маючи якісь виробництва, платить за електрику за тарифом для фізосіб, тим самим порушуючи закон.

В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки
В тренді
"Укрзалізниця" тимчасово змінила розклад поїздів: список

Тим часом, за даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), більше половини українських сімей використовують у середньому до 125 кВт·год на місяць.

"У минулому році в цей обсяг е/е "вписалися" 52% сімей, які проживають у містах, і майже 55% домогосподарств у сільській місцевості. Іншими словами, до більшості громадян плани чиновників про підвищення тарифів на е/е поки що не мають стосунку", – пише видання.

Раніше голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк заявив, що в середньостроковій і довгостроковій перспективі немає альтернативи вирівнюванню цін на електроенергію для населення і підприємців, і ціни на струм для населення неминуче зростуть.

Керівник НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук вважає, що скасування перехресного субсидування сприятиме зниженню цін на електроенергію для промисловості на 15-20%.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти