В Україні "тануть" запаси газу: чи вистачить блакитного палива на зиму

19 грудня 2018, 11:16

Дмитро Дубенський

Економіст оцінив шанси на новий газовий шантаж з боку Росії

Підземні сховищагазувУкраїнізаповненіменшеніж наполовинуззапасених17 млрд"кубів"врезервізалишилося15.Алезапасівгазувукраїнськихпідземнихсховищахповинновистачитидокінцяопалювальногосезону,вважаєекономістАндрій Новак .

Реклама

Якрозповівекспертвкоментарісайту"Сегодня",вразізначноїперевитратиблакитногопаливачерезпогодні умови,УкраїназможенароститигазовіпоставкизЄвропи.

"Судячи зофіційноїінформаціївідКабінетуміністрів,запасівгазувукраїнськихсховищахповинновистачитинаопалювальнийсезон.Алеякщораптомбудутьякісьпроблеми,апогодніумовибудутьвимагативеликихвитратблакитногопалива,тодумаю,Україназможезалучитинеобхіднийрезерв.Однак,судячи з прогнозівпогоди,поточназимабудечи ненайтеплішоюзавесьперіодспостережень.Тому,думаю,українціповиннібутиспокійнимиіне переживатизате,якпройдеопалювальнийсезон",-поясниввін.

У тойжечас,якдодавексперт,Росіявнинішніхумовахнавряд чипіденаякісьпровокаціївчастинітранзитуросійськогогазучерезУкраїнувнапрямкуЄвропи.

"Справа в тому, що на сьогодні Росія досі використовує українську ГТС як ключовий елемент для поставки її газу на ключовий для РФ ринку – Європи. Станом на сьогодні, Росія не може собі дозволити, умовно кажучи, перекрити Україні "вентиль" і таким чином залишити не тільки українську сторону, але і Європу, без газу, підірвавши таким чином до себе довіру як надійного постачальника енергоресурсів. Особливо в контексті будівництва "Північного потоку – 2", до якого зараз у світової спільноти все більше формується негативне ставлення і звучать вимоги щодо зупинки його будівництва. Тому сподіваюся, що в Кремлі, як то кажуть, ще є холодні голови, і росіяни не будуть "пороти гарячку" по відношенню не тільки до України, а й до своїх головних партнерів в Європі, яким РФ продає свій газ", – спрогнозував Новак.

Раніше повідомлялося, що обсяг газувПСГвжескоротивсядоторішнього рівня. З огляду напоточніпогодніумови,цесталоможливимзавдякивеликимзапасамнапочатокопалювальногосезонуітеплішогожовтня.

Так,до початкуопалювальногосезону2018-2019років Україна накопичиларекорднийзаостаннішістьроківобсяггазу в ПСГ. 7листопада запасивпідземнихсховищахсклали17,193млрд куб.м.

Реклама

Прицьомузнастаннямзими Україна різкоскоротилаімпорт газу. Вціломуж-зпочатку2018року -закупівліпаливазакордономзменшилисяна23%.БезпосередньогаззРосіїУкраїнане закуповуєвжетри роки.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти