Вільний конкурентний ринок електроенергії та завершення реформи дозволять Україні стати лідером декарбонізації у Східній Європі, – СEO ДТЕК Максим Тімченко

17 грудня 2020, 09:00

Инна Бабур Инна Бабур

Завершення реформ в енергетиці потребує політичної волі та відданості керівництва країни ринковому курсу розвитку

Україна має всі шанси стати лідером декарбонізації в Східній Європі. Для цього необхідно завершити реформу енергетичного сектора, а також створити стабільне і прозоре регуляторне середовище, яке зробить українську енергетику привабливою для інвестицій. Про це сказав генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко, виступаючи під час американо-української бізнес- конференції "Україна у Вашингтоні та за його межами: розвиток і партнерство через інновації та реформи".

Реклама

"Україна здатна стати лідером по декарбонізації в Східній Європі, і ДТЕК готовий підтримати рух країни в цьому напрямку. Ми поставили собі амбітну мету стати вуглецево-нейтральною компанією до 2040 року. Наша країна має великий потенціал для розвитку відновлюваних джерел енергії: сприятливий клімат, висококваліфікованих фахівців, а також багатий досвід успішно реалізованих проєктів. Але для цього влада повинна відмовитися від ручного управління енергетикою, дозволити ринковим механізмам працювати на повну силу на вільному конкурентному ринку електроенергії, і результат не змусить себе чекати", - сказав Максим Тімченко.

Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко

Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко

За його словами, перешкоди на шляху до Зеленого переходу можна розділити на технічні та економічні. Технічні перешкоди можна подолати за рахунок інновацій і сучасних технологій. Наприклад, поновлювані джерела енергії обмежені нестачею маневрових потужностей, але сьогодні це питання можуть вирішити високоманеврові двигуни, газотурбінні установки, малі модульні ядерні реактори і системи зберігання енергії, вважає Тімченко. Він нагадав, що ДТЕК разом з американською компанією Honeywell будує першу промислову систему зберігання енергії в Україні, яка буде встановлена на початку 2021 року.

Реклама

У той же час, завершення реформ в енергетиці й подолання економічних перешкод, на думку генерального директора ДТЕК, вимагає політичної волі та відданості керівництва країни ринковому курсу економічного розвитку, а також вирішення проблеми державної заборгованості перед інвесторами й виробниками відновлюваної енергії.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

Директор з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе під час свого виступу підкреслив, що компанія постійно впроваджує інноваційні рішення та технології для підвищення рівня безпеки, надійності, екологічності та ефективності енергетичної галузі України. Він зазначив, що одним із пріоритетів для компанії на сьогоднішній день є розвиток водневих технологій, які здатні відкрити як світу, так і Україні можливості для декарбонізації основних секторів економіки, а також для побудови нової сучасної індустрії й створення додаткових робочих місць. Вольпе нагадав, що ДТЕК став першою індустріальною компанією в Україні, яка стала членом Європейської водневої асоціації.

"Сьогодні воднева технологія тільки вступає в етап масового застосування, тому зараз немає готових сценаріїв розвитку, адже всі експериментують, вчаться, і Україна зокрема. Але очевидним залишається те, що розвиток водневих технологій сприятиме декарбонізації енергоємних галузей і їх майбутньому конкурентному позиціонуванню при переході до нейтральної вуглецевої економіки", - підкреслив директор з інновацій ДТЕК.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти