Старт пенсійної реформи затягується

29 травня 2015, 08:42

Думки експертів про ідеальний час для запуску нової системи пенсій розійшлися

Запуск пенсійної реформи загальмувався відразу ж після її початку. Законопроект № 2767, поданий до парламенту 30 квітня і передбачає впровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій, 21 травня був відправлений на доопрацювання в профільний комітет, пише FinMaidan.

Реклама

12 травня документ був включений до порядку денного пленарної сесії, однак потім повернутий на доопрацювання в комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. "У його удосконаленні повинні взяти участь і законодавча, і виконавча влада, а також громадськість", – заявила член профільного комітету ВР Наталія Веселова.

Деякі експерти вважають, що фінансовий ринок готовий до реформи, а запуск другого рівня пенсійної системи може стати поштовхом для розвитку вже існуючого третього рівня – приватних фондів. "Нова пенсійна система – найефективніший спосіб підвищити пенсії, і це рішення потрібно приймати вже зараз. Адміністратори пенсійних фондів давно готові до роботи", – впевнена директор Національної асоціації недержавних пенсійних фондів та адміністраторів недержавних пенсійних фондів Тетяна Шевкун.

За словами фахівців, затягування початку реформи може призвести до негативних соціальних наслідків. "Якщо ми не запустимо пенсійну реформу зараз, тоді ми перейдемо до азійської системі, коли пенсія директора великої компанії становить $20, а його утриманням займаються діти. Наша демографічна ситуація нам цього поки не дозволить", – говорить головний фінансовий аналітик рейтингового агентства" Експерт-Рейтинг "Віталій Шапран.

Однак інші експерти попереджають про труднощі запуску пенсійної реформи.

Реклама

"У зв'язку з високою інфляцією накопичені кошти мають ризик нівелюватися, що викличе різке невдоволення з боку населення... Другий рівень пенсійної системи має набути чинності не раніше 2018 року, коли почнеться зростання ВВП і знизиться інфляція", – вважає експерт USAID Гаррі Хендрікс.

"Ще одним фактором є модернізація інформаційної системи Пенсійного фонду. Його IT-система не витримає навантаження", – впевнена експерт USAID Наталія Горюк.

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України Елла Лібанова ще одним фактором називає нерозвиненість фондового ринку.

"У реформі не потрібно відштовхуватися від визначеної дати, а треба просто прописати певні тренди економіки, коли введення реформи буде більш ефективним. До того ж позитивних результатів від введення накопичувальної системи варто чекати тільки через 25-50 років. Поки ж в умовах економічної кризи та тінізації економіки підвищення внесків не дасть бажаного результату", – говорить вона.

Економічної стабільності пропонують дочекатися і в Міністерстві фінансів.

"Систему необхідно вводити при певних економічних показниках, які потрібно детально прописати в законопроекті", – вважає заступник міністра фінансів Роман Качур.

Реклама

Нагадаємо, урядовий проект пенсійної реформи передбачає скасування з 1 січня 2016 року спеціальних пенсій і запуск з 1 січня 2017-го накопичувальної системи пенсійного страхування.

Обов'язкове пенсійне накопичення буде діяти для громадян молодше 35 років. Але українці віком від 35 до 55 років зможуть брати участь у системі на добровільній основі. Внесок в 2017 році складе 2% від зарплати, а до 2022-го зросте до 7%.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти