Стандартизація по-європейськи: які стандарти мають бути ухвалені в Україні найближчими роками

4 січня 2018, 19:45

Україна повинна прийняти 1,5 тис. міжнародних та європейських стандартів до 2021 року

Науково-технічна рада в сфері технічного регулювання при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) рекомендувала Українському агентству із стандартизації (ДП "УкрНДНЦ") прийняти не менше 1,5 тис. Міжнародних та європейських стандартів за 2018-2021 роки, що дозволить гармонізувати українські стандарти з європейськими та міжнародними як мінімум на 80%.

Реклама

Така рекомендація міститься в рішенні ради за підсумками засідання 27 грудня, текст якого оприлюднений на сайті Міністерства економрозвитку і торгівлі.

Крім того, рада рекомендувала агентству підписати домовленості з Європейським інститутом стандартизації телекомунікацій (ETSI) і продовжити наповнення електронної бази національних стандартів.

За 2014-2017 роки Україна скасувала 14,475 тис. застарілих міжнародних стандартів (ГОСТ), розроблених до 1992 року. Наразі діє 23,677 тис. нацстандартів, в тому числі 13,211 тис. міжнародних та європейських, говориться в матеріалах на сайті МЕРТ.

При цьому 2017 року Україна прийняла 1433 нацстандарти, серед яких 1353 – міжнародні та європейські, прийняті як національні.

В тренді
В Україні сім років не мінялася допомога у зв'язку з народженням дитини: скільки платять
Реклама

Нагадаємо, у вересні 2017 року Кабінет міністрів України прийняв постанову, яка вносить зміни до деяких законодавчих актів України, щоб узгодити їх з законом "Про стандартизацію", який Верховна Рада ухвалила в лютому 2016 року. Цей закон, зокрема, встановлює добровільність застосування національних стандартів і скасовує галузеву стандартизацію.

Тепер в Україні можуть використовуватися не тільки національні стандарти, а й міжнародні. Згідно з новим законом "Про стандартизацію", національні та міжнародні стандарти в Україні визнаються рівнозначними.

Таким чином, керуючись тим же принципом, Кабмін ще 2015 року скасував 13 тисяч ГОСТів. Замість держстандартів в уряді пропонують виробникам використовувати європейське технічне регулювання.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти