Стало відомо, скільки українських підприємств торгують з ЄС на спрощених умовах

22 лютого 2019, 12:57

У січні митниці видали майже 10 тис. сертифікатів з перевезення товарів в ЄС

Станом на 1 лютого 2019 року 231 українське підприємство отримало статус уповноваженого експортера і поставляє свою продукцію в країни Європейського союзу (ЄС) на спрощених умовах. Про це інформує прес-служба Державної фіскальної служби (ДФС).

Реклама

За даними відомства, в січні митниці ДФС видали 9707 сертифікатів з перевезення товарів в ЄС, а протягом 2016-2018 років – 219 тис.

"Для отримання преференційного доступу на ринок ЄС в рамках зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом необхідно підтвердити походження товару з України й отримати сертифікат з перевезення товарів форми EUR.1", – сказано в повідомленні.

[READ id = 1209954; title =;]

При цьому, за даними ДФС, існують випадки, коли наявність такого сертифіката для отримання преференційного доступу на ринок ЄС не потрібна:

Реклама

експортер має статус уповноваженого;

загальна фактурна вартість партії товарів не перевищує 6000 євро – у цьому випадку експортер самостійно декларує походження товарів з України в декларації-інвойсі;

в країнах ЄС товари оподатковуються за нульовою ставкою ввізного мита (за винятком положень Правил походження щодо кумуляції (накопичення) і квот).

Нагадаємо, за даними Міністерства аграрної політики і продовольства, зовнішньоторговельний оборот товарами агропромислового комплексу між Україною і ЄС в 2018 році виріс до 9 млрд доларів, з яких 6,3 млрд припадають на український аграрний експорт.

У 2019 Україна вже вичерпала низку квот на безмитний експорт в рамках зони вільної торгівлі з ЄС.

Реклама

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман розповів, скільки українських компаній працюють на ринку ЄС. Глава уряду особливо підкреслював, що Євросоюз є найбільшим торговим партнером нашої країни:

В тренді
Уряд придумав, де взяти 60 млрд грн: ФОПів не чіпатимуть

Читайте також: Зовнішня торгівля: чому купуємо більше, ніж продаємо

При цьому, за даними ДФС, існують випадки, коли наявність такого сертифіката для отримання преференційного доступу на ринок ЄС не потрібна:

  • експортер має статус уповноваженого;

  • загальна фактурна вартість партії товарів не перевищує 6000 євро – у цьому випадку експортер самостійно декларує походження товарів з України в декларації-інвойсі;

  • Реклама

    в країнах ЄС товари оподатковуються за нульовою ставкою ввізного мита (за винятком положень Правил походження щодо кумуляції (накопичення) і квот).

Нагадаємо, за даними Міністерства аграрної політики і продовольства, зовнішньоторговельний оборот товарами агропромислового комплексу між Україною і ЄС в 2018 році виріс ддо 9 млрд доларів, з яких 6,3 млрд припадають на український аграрний експорт.

У 2019 році  Україна вже вичерпала низку квот на безмитний експорт в рамках зони вільної торгівлі з ЄС.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман розповів, скільки українських компаній працюють на ринку ЄС. Глава уряду особливо підкреслював, що Євросоюз є найбільшим торговим партнером нашої країни:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти