Стало відомо, яку пенсію хотіли б отримувати молоді українці

Інтерес до недержавних пенсійних фондів повинні проявити молоді люди, які на пенсії хочуть жити краще, ніж їхні бабусі та дідусі

Молоді українці не вірять в те, що в старості держава зможе їх забезпечити, але хотіли б на пенсії отримувати 7-10 тис. гривень щомісяця. Саме такий підсумок опитування, яке провів "Сьогодні". Фінансовий консультант Любомир Остапів, який дав інтерв'ю нашому виданню, вважає, що недовіра молоді до популістських обіцянок – це хороший знак.

"Це означає, що ми вже пережили Радянський Союз, він вивітрився з голови і люди розуміють, що потрібно самим дбати про себе. Навіть якщо взяти Америку, як одну з найбагатших країн у світі, там мізерна пенсія від держави, і то вона нараховується не всім. Тому так само, як і в Україні, американець на свою державну пенсію навряд чи проживе комфортно. В очах нашої молоді є приклад наших пенсіонерів, які отримують від держави в середньому близько 130 доларів на місяць. Вони визнали цю проблему і прийняли, що держава їх не забезпечить", – говорить Остапів.

Реклама

Наступний крок, зазначає експерт, вивчення досвіду США і Європи в частині пенсійного забезпечення, яке дозволяє в похилому віці жити благополучно. Там поширені інвестиції в недержавні пенсійні фонди.

"Людина повинна визначитися, скільки вона може відкладати на місяць. Хоча фінансові консультанти рекомендують відкладати 10% від доходу, якщо людина нічого не відкладала, відразу відкладати 10% буде складно. Я б почав з 5%", – говорить Остапів.

Якщо ми говоримо про пенсійні заощадження, то зараз в пенсійні фонди можна вносити через Приват24, монобанк, Portmone в кілька кліків. Операційно – це абсолютно не важко.

Реклама

"Але перший крок – визначити суму. Потрібно почати. Свого часу я починав з 300 гривень в місяць в умовах війни. І все нормально, мій пенсійний фонд працює, показує хороші результати, а я щороку збільшую суму, яку відкладаю", – ділиться експерт.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що більшість пенсіонерів отримують пенсію, яка нижче прожиткового рівня – менше 4 тис. гривень. І лише 5% працюючих українців беруть участь в системі недержавного пенсійного забезпечення.

Нагадаємо, солідарна пенсійна система в Україні з кожним роком стає все більш нежиттєздатною, тому українцям радять самостійно збирати собі на пенсію. Один з варіантів – це послуги приватних пенсійних фондів. Але зібрати грошей на старість можна і за допомогою страхової системи.

Реклама

Вже зараз доходи Пенсійного фонду України покривають тільки трохи більше 50% потреб в пенсіях, решту суми покриває бюджет. А через 10 років ситуація погіршиться ще більше. За даними Світового банку, в 2030 році при параметрах нинішньої солідарної системи пенсію за формулою отримуватимуть лише 40% громадян, іншим доведеться задовольнятися соціальною допомогою.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.7

Євро (€)

31.46

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти