Стали відомі зобов'язання України за новою програмою МВФ: опублікований меморандум

20 грудня 2018, 11:09

У документі прописані вісім структурних маяків

У відкритому доступі з'явився текст Меморандуму про економічну та фінансову політику, яких планує дотримуватися Україна протягом дії програми stand-by Міжнародного валютного фонду(МВФ) в 2018-2020 роках.

Реклама

Документ був опублікований на сайті Міністерства фінансів України, проте пізніше його видалили з доступу.

Виконання узгоджених з МВФ планів дозволить Києву отримати 3,9 млрд доларів від МВФ.

"У центрі уваги нашої політики залишаються підтримка макроекономічної стабільності, зменшення вразливості та досягнення потужнішого і всеосяжнішого економічного зростання. Ми прагнемо зберегти наші досягнення, отримані після економічної кризи 2014-2015 років", – наголошується в меморандумі.

У документі прописані основні напрямки роботи України в сферах грошово-кредитної, валютно-курсової і бюджетної політики. Також визначені плани на реформування енергетичного і фінансового секторів, управління держпідприємствами і бізнес-кліматом.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

Меморандум, зокрема, містить вісім структурних маяків і терміни їх реалізації:

  1. Підвищення тарифів на опалення з 1 січня 2019 року. Ухвалення такого рішення повинно було відбутися в грудні-2018, що і сталося.
  2. Зміна НБУ правил щодо капіталу, які передбачатимуть зменшення регулятивного капіталу на обсяги кредитів, наданих пов'язаним особам – кінець грудня-2018.
  3. Схвалення Верховною Радою закону, який перегляне розподіл повноважень з нагляду над фінансовими посередниками (так званий закон "Спліт" № 2413a) – кінець березня-2019.
  4. Оприлюднення першого звіту за підсумками прогресу з відновлення активів і в судових процесах, пов'язаних з чотирма державними банками – кінець березня-2019.
  5. Консолідація існуючих центральних і регіональних підрозділів Державної фіскальної служби (ДФС) в дві окремі юридичні особи – Податкову службу та Митну службу – кінець квітня 2019 року. Раніше Кабмін вже прийняв рішення розділити ДФС на дві служби.
  6. Призначення після номінації кандидатів Вищою радою правосуддя принаймні 35 антикорупційних суддів ВАСУ з бездоганною репутацією і відповідними професійними навичками – кінець квітня-2019.
  7. Вжиття Нацбанком належних наглядових заходів проти банків, які не відповідають вимогам щодо капіталу – кінець червня-2019.
  8. Завершення зовнішнього аудиту НАБУ, що проводиться групою експертів з міжнародним досвідом – кінець липня-2019.

Меморандум передбачає, що НБУ залишиться незалежним і продовжить дотримуватися політики гнучкого валютного курсу, інфляція становитиме 7% з грудня 2018 по грудень 2019 року, а 2020 року – 5% (+/- 1%).

Нагадаємо, одним з маяків попередньої програми МВФ було відкриття ринку землі в Україні, проте тепер цього пункту в меморандумі немає.

Як повідомлялося, 18 грудня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила нову програму співпраці з Україною – stand-by (SBA). Термін програми – 14 місяців, обсяг – близько 3,9 млрд доларів. Крім того, МВФ схвалив виділення Україні першого траншу в рамках нової програми – 1,4 млрд доларів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти