Терміново потрібні пекарі та слюсарі: які кадри готуватимуть за рахунок держбюджету

19 листопада 2016 8:14

Анастасія Светлевська

В українських ПТУ безкоштовно готуватимуть виноградарів, бджолярів, живописців та буровиків. МОН: "На підготовку кадрів виділили майже 170 млн грн"

Кабмін вперше затвердив список з 19 професій "загальнонаціонального значення". Готуватимуть відсутні в країні кадри українські ПТУ за рахунок держбюджету. Ціна питання – майже 170 млн грн, якими планується повністю покрити навчання 11 860 студентів. "Сегодня" дізналася, чи допоможе навчання за цими спеціальностями покрити кадровий голод в Україні і зменшити безробіття.

Реклама

ВИНО І КАРТИНИ. Згідно зі списком, країні не вистачає як спеців в техобластях, так і працівників творчих професій: художників, виноградарів, пекарів, слюсарів, бджолярів, суднобудівників, машиністів та буровиків нафтових і газових свердловин... "Критерієм при складання списку був недолік кадрів і унікальність професії, – розповів "Сегодня" голова департаменту профтехосвіти МОН Микола Кучинський. – Важливо розвивати ремесло регіону і розвивати економіку країни. Україна посідає перше місце в Європі з експорту меду. Тому хочемо зберегти традицію підготовки бджолярів. Також наповнює бюджет і українське виноробство".

БЮДЖЕТ І РЕГІОНИ. У МОН пояснили, що весь перелік найпотрібніших фахівців складається з 100 позицій. Його складатимуть щороку, але фінансування вистачило лише на 19 професій. Нагадаємо, з минулого року ПТУ перейшли на фінансування місцевої влади, якій ледве вистачає на навчання студентів. Тому фінансування необхідних професій держава взяла на себе. "Держпідтримка – на 169,8 млн грн. А на підготовку фахівців потрібно близько 6 млрд грн. Частину витрат покривають місцеві бюджети за рахунок децентралізації, але державна підтримка наступного року повинна бути більшою", – додав Кириченко.

ДЕ НАВЧАТЬ. За даними МОН, в Україні працюють 802 ПТУ, але готуватимуть за 19 професіями зі списку Кабміну не скрізь. Виноградарів навчатимуть на півдні, оскільки вони затребувані в Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. А бурильників – тільки у Львівській області, де є профільні ПТУ.

Не пропусти!
Міс збірної Хорватії: Ковачіч закохався у співачку церковного хору
Ізабель Андріяніч - дружина Матео Ковачіча

ЧИ Є ВАКАНСІЇ. У МОН зазначають, що в Україні на кадри, які отримали державну підтримку, є дефіцит. Для виноградарів відкрито 1622 вакансії, а в училищах зараз вчаться тільки 44 студента. Техспеціальності отримали підтримку цього року для того, щоб зацікавити абітурієнтів, які частіше вибирають професії продавців або менеджерів. За словами Кириченка, в Україні, наприклад, нікому чинити залізничні колії. На цій спеціальності навчаються 165 осіб при попиті на 185 вакансій. Також на 1-3 курсах навчаються лише 1400 верстальників, а кількість вакансій вже сьогодні перевалила за 2000. "Попит на художників не перевищує потребу, але зараз ПТУ готує тільки 965 чоловік по країні. Це мало", – розповіли в прес-службі.

Реклама

А за словами HR-фахівця Руслани Березовської, живописці можуть не знайти роботу на українському ринку праці. "Буде потрібно перекваліфікуватися, оскільки частіше шукають дизайнерів і програмістів", – розповіла Березовська.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти