Середній тариф ТЕС ДТЕК Енерго в січні-жовтні складе 1,1 грн за кВт-годину

26 жовтня 2016, 16:03

Ціни на вугілля в тарифі ТЕС складають близько 1,3 тисяч гривень за тону

Середній тариф на відпуск тепловими генкомпаніями (ГК ТЕС) "ДТЕК Енерго" в січні-жовтні 2016 року становитиме близько 1,1 грн/кВт-год і, відповідно, ціни на вугілля в тарифі ТЕС складають близько 1,3 тис. грн/тона. Про це повідомив глава департаменту дирекції з комерційної діяльності компанії Дмитро Маляр.

Реклама

Він звернув увагу на те, що тарифи всіх генеруючих компаній галузі розраховуються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), в межах бюджетного року. Наприклад, тариф на відпуск електроенергії для ГЕС "Укргідроенерго" в третьому кварталі цього року зріс в 1,6 рази в порівнянні з другим кварталом.

"Але це не означає, що вода в Дніпрі для цієї держкомпанії настільки подорожчала і хтось на цьому заробив. Це відображає виробничу динаміку поточних витрат даного виду генерації, яку врахував регулятор при поквартальною розбивці тарифу", – сказав він.

За словами Маляра, аналогічна ситуація складається і з тарифами інших генерацій, в тому числі і з тарифом для ДК ТЕС. У зв'язку з цим він закликав експертів та учасників ринку більш виважено і неповерхнево підходити до висвітлення процесів, що відбуваються в стратегічно важливому для країни енергетичному секторі.

Представник "ДТЕК Енерго" вважає, що екс-член НКРЕКУ Андрій Герус в одному зі своїх матеріалів використовував інформацію, яка вводить в оману громадськість і завдає шкоди діловій репутації компанії.

Реклама

"Поточний тариф (для ГК ТЕС "ДТЕК"- Ред.) в січні-жовтні становить 1,1 грн/кВт-год, відповідно, і ціни на вугілля в тарифі ТЕС в 2016 році далекі від заявлених експертом 2,2 тис. грн за тонну і становлять близько 1,3 тис. грн за тонну. Що стосується поточних змін світових цін на вугілля, то вони можуть бути враховані в тарифі ТЕС не раніше 2017 року. і це буде показник в середньому за 12 місяців 2016 року, а не рекордні ціни окремого взятого місяця. Так говорить чинна нормативна база", – підкреслив він.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Маляр зазначив, що сьогодні на ринку вугілля існують серйозні адміністративні обмеження.

"Ми можемо купити вугілля у державних підприємств строго за встановленою адміністративною ціною. Такі ж адміністративні ціни діють і для продажу на державні генеруючі підприємства. Це ті самі 1370 грн за тонну вугілля. Фіксовані ціни не можуть за визначенням відображати реалії світового ринку, частиною якого є і Україна", – сказав Маляр.

Він також закликав учасників вітчизняного енергетичного сектора об'єднати зусилля для досягнення спільної мети – встановлення ринкових механізмів, при яких ціни на вугілля будуть відображати ринкову ситуацію.

У "ДТЕК Енерго" також нагадали, що видобувають вугілля у державних шахт за встановленою Міністерством енергетики та вугільної промисловості ціною 1,37 тис. грн за тону (без ПДВ), як і інші учасники енергетичного ринку.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти