Суперечка з Росією про мита на добрива: Україна згодна виконати рішення СОТ

28 жовтня 2019, 16:36

Україна заявила, що їй потрібно розумний період часу для виконання рішення

Україна на засіданні Органу з вирішення спорів Світової організації торгівлі, яке відбулося в Женеві, погодилася виконати рішення з програного Росії позову про мита на нітрат амонію, але попросила надати їй на це час. Російська делегація, в свою чергу, заявила про готовність до обговорення цього питання. Про це повідомив журналістам за підсумками засідання один з торгових представників у Женеві, який говорив на умовах анонімності.

Реклама

"Україна зробила заяву, висловивши намір виконати висновки СОТ щодо її спору з Росією з антидемпінгових заходів, введених на нітрат амонію з Росії, – сказав він. – Україна заявила, що їй потрібно розумний період часу для виконання рішення".

Як зазначив експерт, на засіданні "Росія вітала заяву України і повідомила, що готова обговорювати це питання з Україною".

Новини "Сьогодні" писали, що в 2008 році Україна ввела антидемпінгові мита відносно російської аміачної селітри на рівні 11,91% терміном на п'ять років для всіх підприємств, за винятком ВАТ "Дорогобуж" і МХК, які співпрацювали з Мінекономіки. "ЄвроХім", для яких вони були визначені на рівні 9,76% і 10,78% відповідно.

У 2014 році мита були збільшені в три рази – до 36,03% (тільки для компанії "Дорогобуж" вона склала 20,51%), а термін їх дії продовжений на п'ять років.

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць
Реклама

Росія ініціювала спір проти України у травні 2015 року. Оскаржувалася так звана методика "енергокоректування", що застосовується для розрахунку собівартості російської продукції, при якій замість цін на енергоносії на російському ринку використовуються ціни на ринках третіх країн.

У липні 2018 року арбітражний орган СОТ ухвалив рішення на користь Росії у справі про нітрат амонію, а в серпні Україна оскаржила його. Апеляційний орган організації підтвердив його у вересні 2019-го.

в августе Украина обжаловала его. Апелляционный орган организации подтвердил его в сентябре 2019-го.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти