Суперечка Києва і Москви в СОТ щодо мит на добрива: з'явилося рішення по апеляції

12 вересня 2019 18:31

Апеляційний орган підтримав постанову групи експертів

Апеляційний орган Світової організації торгівлі (СОТ) підтвердив перемогу Росії в суперечці з Україною щодо антидемпінгових заходів щодо нітрату амонію (аміачної селітри) російського походження. Відповідне рішення у четвер, 12 вересня, опублікувала прес-служба СОТ.

Реклама

Апеляційний орган підтримав винесену в 2018 році постанову групи експертів, яка розглядала суперечку Києва та Москви.

"Апеляційний орган рекомендує Органу з вирішення спорів СОТ просити Україну привести свої заходи, які визнані такими, що не відповідають Антидемпінговій угоді, у відповідність до її зобов'язань за цією угодою", – сказано в документі.

Новини "Сьогодні" писали, що в 2008 році Україна ввела антидемпінгові мита відносно російської аміачної селітри на рівні 11,91% терміном на п'ять років для всіх підприємств, за винятком ВАТ "Дорогобуж" і МХК "ЄвроХім", які співпрацювали з Мінекономіки країни, для яких вони були визначені на рівні 9,76% і 10,78% відповідно.

Не пропусти!
Французькі вболівальники переплутали Бухарест і Будапешт. Їх прийняли за українців
Французькі фани приїхали до Бухареста замість Будапешта

У 2014 році мита були збільшені в три рази – до 36,03% (тільки для компанії "Дорогобуж" вона склала 20,51%), а термін їх дії продовжений на п'ять років.

Реклама

Росія ініціювала спір проти України в травні 2015 року. Оскаржувалася так звана методика "енергокоректування", що застосовується для розрахунку собівартості російської продукції, при якій замість цін на енергоносії на російському ринку використовуються ціни на ринках третіх країн.

У липні 2018 року арбітражний орган СОТ прийняв рішення на користь Росії у справі про нітрат амонію, а в серпні Україна оскаржила його.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти