Суперечка Києва і Москви до СОТ про мита на добрива: з'явилося остаточне рішення

30 вересня 2019, 17:15

Суперечка стосувалася антидепінгових заходів щодо нітрату амонію

Орган з вирішення спорів (ОВС) Світової організації торгівлі (СОТ) офіційно затвердив прийнятий панеллю арбітрів і Апеляційним органом вердикт про програшу України в тяжбі з Росією про мита на нітрат амонію.

Реклама

Рішення ухвалене на проведеному в Женеві засіданні, повідомила в понеділок, 30 вересня, прес-служба СОТ.

"ОВС офіційно затвердив доповідь панелі арбітрів з поправками Апеляційного органу за позовом Росії в суперечці DS493 "Україна – антидемпінгові заходи щодо нітрату амонію", – сказано в повідомленні.

Новини "Сьогодні" писали, що в 2008 році Україна ввела антидемпінгові мита проти російської аміачної селітри на рівні 11,91% терміном на п'ять років для всіх підприємств, за винятком ВАТ "Дорогобуж" і МХК "ЄвроХім", які співпрацювали з Мінекономіки країни, і для яких вони були визначені на рівні 9,76% і 10,78% відповідно.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

У 2014 році мита були збільшені в три рази – до 36,03% (тільки для компанії "Дорогобуж" вона становила 20,51%), а термін їх дії продовжений на п'ять років.

Реклама

Росія ініціювала спір проти України в травні 2015 року. Оскаржувалася так звана методика "енергокоректування", що застосовується для розрахунку собівартості російської продукції, при якій замість цін на енергоносії на російському ринку використовуються ціни на ринках третіх країн.

У липні 2018 року арбітражний орган СОТ прийняв рішення на користь Росії у справі про нітрат амонію, а в серпні Україна оскаржила його. Апеляційний орган організації підтвердив його у вересні 2019-го.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти