Фахівці ДТЕК Нафтогаз отримали патент на новаторську систему

15 серпня 2018, 16:22

Система призначена для автоматизації багатьох виробничих і операційних процесів газодобувного підприємства

ДТЕК Нафтогаз запатентував автоматизовану систему оперативно-диспетчерського управління (АСОДУ), яку розробили і впровадили фахівці компанії. Система призначена для автоматизації багатьох виробничих і операційних процесів газодобувного підприємства: збору технологічних параметрів, відеоспостереження за виробництвом, моніторингу транспортних засобів для подальшої обробки, аналізу, збереження і відображення даних.

Реклама

АСОДУ збирає дані зі свердловин, вузлів обліку вуглеводнів, установок підготовки газу, систем загазованості і систем раннього виявлення та оповіщення про надзвичайні ситуації. Ці дані надходять на сервери оперативно-диспетчерських пунктів, де відбувається їх збір і моніторинг. За допомогою технічних засобів і спеціального програмного забезпечення відбувається відображення даних у вигляді інтерактивних мнемосхем, графіків, таблиць та звітів. Система автоматично формує звіти для аналізу технологічних параметрів.

АСОДУ працює цілодобово в режимі реального часу. Користувачі, які мають необхідні права доступу, отримують інформацію від системи на комп'ютери, ноутбуки або мобільні пристрої. АСОДУ грає важливу роль в оперативному прийнятті рішень щодо управління технологічними процесами і запобігання надзвичайним ситуаціям. Система визначає аварійно-попереджувальні сигнали стану обладнання та технологічних параметрів і повідомляє про них користувачам.

В АСОДУ задіяний ряд сучасного обладнання провідних світових виробників. Це серверне обладнання Hewlett Packard, відеостіна, що складається зі спеціалізованих моніторів фірми LG, системна платформа Wonderware, яка включає в себе сервера додатків, зберігання історії, Web-сервер, програмні продукти інтеграції пристроїв, візуалізації графічного інтерфейсу і т.ін.

В тренді
Долар припинив дорожчати, а євро рветься вгору: офіційний курс

Директор з видобутку і переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз Олексій Раптанов зазначив: "Наша компанія впевнено рухається не тільки шляхом автоматизації виробничих процесів, а й шляхом цифровізації процесу розробки "розумного" родовища. Унікальна система АСОДУ, розроблена і впроваджена нашими фахівцями, – яскравий приклад інноваційного мислення співробітників ДТЕК Нафтогаз. Система грає ключову роль в управлінні виробничим процесом, плануванні роботи та ухваленні управлінських рішень".

Реклама

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що ДТЕК Нафтогаз почав буріння нової свердловини.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти