S&P знизило суверенний рейтинг РФ до спекулятивного рівня

26 січня 2015, 23:22

Прогноз рейтингів – "негативний"

Міжнародне рейтингове агентство Standard & poor's (S&P) знизило довгостроковий і короткостроковий рейтинги Російської Федерації за зобов'язаннями в іноземній валюті до неінвестиційного (спекулятивного) рівня – до "BB+/B" з "BBB-/A-3".

Реклама

Як повідомляється в прес-релізі агентства, прогноз рейтингів – "негативний".

Крім того, довгостроковий і короткостроковий рейтинги по зобов'язаннях у національній валюті були зменшені до "BBB-/A-3" з "BBB/A-2".

Рейтинги були виведені зі списку CreditWatch (на перегляді), куди вони були доставлені з негативним прогнозом 23 грудня 2014 року.

S&P також підтвердило рейтинг РФ за національною шкалою "ruAAA" і знизило оцінку ризику переведення і конвертації валюти до "ВВ+" з "ВВВ-".

Реклама

Наступна за графіком рейтингова публікація щодо суверенних рейтингів Росії запланована на 17 квітня цього року, наголошується у повідомленні.

"Зниження рейтингів відображає нашу думку про те, що гнучкість грошово-кредитної політики Росії стала більш обмеженою, а перспективи економічного зростання ослабли, – зазначають аналітики агентства. – Водночас ми відмічаємо зростання ризику того, що зовнішні та бюджетні резерви будуть скорочуватися внаслідок погіршення зовнішньої кон'юнктури і зростання державної підтримки економіки".

"Ми вважаємо, що російська фінансова система слабшає, що обмежує здатність ЦБ РФ ефективно реалізовувати грошово-кредитну політику. На наш погляд, Центробанк змушений приймати все складніші рішення щодо грошово-кредитної політики, у той же час намагаючись підтримати стійке зростання ВВП. Ці проблеми виникають від впливу на інфляцію ослаблення курсу рубля і західних санкцій, а також відповідних санкцій, запроваджених Росією. Ми очікуємо, що зростання реального ВВП Росії в розрахунку на душу населення в середньому нижче, ніж у країн з порівнянними рівнями доходу на душу населення на рейтинговому горизонті 2015-2018 років", – йдеться у прес-релізі.

Аналітики агентства очікують скорочення кредитування економіки, що, ймовірно, підриватиме її подальше зростання.

"Унаслідок ослаблення рубля, обмеження доступу ключових секторів економіки до міжнародних ринків капіталу через санкції та економічну рецесію в 2015 році ми очікуємо, що якість активів фінансової системи Росії буде погіршуватися. І все таки погіршення якості активів може не відразу проявлятися в показниках звітності – внаслідок тимчасових заходів Банку Росії, які дозволяють банкам використовувати при розрахунку валютних активів більш сприятливий валютний курс і застосовувати більш м'яку політику резервування", – повідомляється в документі.

В тренді
Apple розширить рекламний бізнес і потужно вдарить по доходах Facebook
Реклама

Експерти S&P очікують, що щорічне економічне зростання складе приблизно 0,5% у 2015-2018 роках, що нижче показника на 2,4% за минулі чотири роки.

"Це обмежене зростання – наслідок, у тому числі, структурного уповільнення темпів зростання економіки, що почалося ще до кризи. Разом з тим воно відображає відсутність зовнішнього фінансування через введення економічних санкцій і різке зниження цін на нафту. Ослаблення рубля надаватиме негативного впливу на рівень ВВП на душу населення у доларовому еквіваленті, який, як ми прогнозуємо, складе $8,6 тис. у 2015 році. Ми також очікуємо, що ослаблення купівельної спроможності всередині країни в результаті знецінення рубля і зростання інфляції може і надалі впливати на перспективи зростання економіки Росії", – йдеться у повідомленні.

На поточний рік прогнозується зниження реального ВВП на 2,6%, у 2016 році – підвищення на 1,9%, у 2017 році – на 2% і в 2018 році – на 1,2%.

Інфляція в 2015 році прогнозується аналітиками агентства на рівні 13,5%, у наступному році – 6,5% і в наступні два роки – 6%.

Негативний прогноз рейтингів відображає думку S&P, що гнучкість грошово-кредитної політики Росії може продовжити погіршуватися. Агентство може знизити рейтинги Росії протягом наступних 12 місяців, якщо її зовнішні та бюджетні резерви будуть скорочуватися значно швидше, ніж очікується зараз.

Реклама

"Ми можемо переглянути прогноз на "стабільний", якщо російська фінансова стабільність і перспективи економічного зростання поліпшаться", – наголошується у повідомленні S&P.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти